Pred Vianocami si v klietke naložili zápasníci

Pit Gym Levoča zorganizoval na 23. decembra ďalší večer bojovníkov.

Podujatie otvoril duel Levočana Čonku (na zemi), ktorý však ťahal za kratší koniec. (Snímka: mik)

Podujatia Pit Cage Fighting už majú svoju históriu. Dejiská sa menia a pre PCF 17 – Xmas Revolution Levočania postavili oktagon v spišskonovoveskej športovej hale. Diváci videli celkovo desať duelov. Deväť z nich bolo v rámci MMA a jeden exhibičný patril klasickému boxu. Finálna karta sa však do poslednej chvíle menila a veľké komplikácie postihli najmä hlavný ťahák večera. „Na začiatku sme tam mali Brazílčana, ktorý žije vo Švédsku. Tento kvalitný borec mal ísť proti Barboríkovi, no zranil sa a museli sme hľadať náhradu. Našli sme Tarikiho z Izraela, ktorý bojoval aj v Bellatore, takže to pre nás znamená veľa, že sme mohli takéhoto zápasníka priviesť a zaplatiť. MMA je však niekedy nevyspytateľné a zranil sa aj Barborík a za 12 hodín nebolo možné nájsť náhradu, aj keď som sa o to pokúsil,“ ozrejmil peripetie organizátor Dávid Kedžuch, ktorý musel na poslednú chvíľu riešiť aj tretí súboj: „Nitran Varga si tesne pred akciou vyvrtol nohu, takže opäť to bolo pre mňa ťažké. Mali sme určitú kartu, chceli sme divákom ponúknuť maximum, ale podarilo sa mi ho nahradiť.“

Dutko svojho súpera v ťažkej váhe porazil. (Snímka: mik)

Predzápasy i box

PCF 17 v Spišskej Novej Vsi odštartovali štyri amatérske duely, no hneď v prvom Matúš Šimko z Michaloviec zdolal Levočana Vojtecha Čonku na technické KO po úderoch na zemi. Po nich prišli na rad ťažké váhy a už s úspechom levočského Pit Gym-u, keď Samuel Dutko porazil Bratislavčana Petra Bojdu na submission. Čech Michal Pryjmačuk nakoniec nebojoval s Michalom Vargom, ale s Jánom Krajčovičom z Malaciek, ktorý nad ním zvíťazil na body. Kartu predzápasov uzavrel Poliak Dominik Wydra, ktorý taktiež na body porazil Levočana Michala Čuju. Ešte pred prestávkou sa v oktagone predstavili aj boxeri a z víťazstva na body nad Adriánom Rakom z Kamenice nad Cirochou sa tešil Vranovčan Oliver Zajac.

V oktagone sa predstavili aj boxeri. (Snímka: mik)

Hlavná karta

Pokračovalo sa štyrmi profesionálnymi súbojmi aj s duom Levočanov. Chýbala však stálica akcií PCF Miroslav Holub. „Odcestoval na sviatky do Írska, ale v novembri mal profesionálny zápas v Krakove, takže mal trošku pauzu,“ povedal jeho tréner Dávid Kedžuch. Druhú polovicu večera otvoril víťazstvom na TKO po úderoch na zemi do zátylku Poliaka Motoczynského Marek Kvasnica z Trenčína. Potom prišli dva duely s levočským zastúpením. Leonard Spišský porazil na body ďalšieho Poliaka Rebacza, no Vladimír Drobňák prehral na TKO so Žilinčanom Matejom Tarabom. Na tunajšie pomery mal exotické zastúpenie predposledný zápas. Tunisan Mohamad Ali Bessassi pôsobiaci v OFA Bratislava však schytal od Šimona Michálka z Malaciek gilotínu, z ktorej nebolo úniku.

Levočan Spišský (dole) svojho súpera uškrtil. (Snímka: mik)

Údery pod pás…

Večer ukončoval azda najznámejší bojovník Pit Gym Levoča Ladislav Koky, ale aj proti nemu sa postavil iný súper ako ten, ktorý bol v pôvodných plánoch. Poliaka Jerzuchowského, ktorý bol Holubovým súperom v Krakove, vystriedal Kasjan Kazmierczak. Duel sa však poriadne natiahol, pretože Koky musel až dvakrát rozdýchavať úder pod pás, ale oklepal sa a v druhom kole odpovedal najlepším spôsobom, keď zvíťazil na submission. „Na súpera som vyvíjal tlak, triafal som ho, hádzal ho na zem, ale potom som dostal úder na genitálie, čo bolo nepríjemné, ale následne sa to stalo opäť. Nejako som to rozdýchal a chcel som ho dokončiť, čo sa aj stalo. Nasadil som svoju obľúbenú techniku – gilotínu – a je to tam. Keď mi súper ponúkne krk, tak to hneď využijem,“ vyjadril sa miláčik publika Ladislav Koky.

Ladislav Koky napriek dvom inkasovaným nepovoleným úderom Poliaka zdolal v druhom kole. (Snímka: mik)

Vydarená bodka za vydareným rokom

„Bolo to brutálne. Ani veľmi nemôžem rozprávať, pretože som vykričaný. Niekedy sa darilo, inokedy nie, ale taký je šport. Každý podal svoj maximálny výkon, našim gratulujem k výhram, ale aj súperom. Diváci vytvorili atmosféru, akú sme už dlho na PCF nemali. Vypredali sme halu a niektorých sme, žiaľ, museli poslať aj domov,“ hodnotil akciu Dávid Kedžuch, ktorý je spokojný s napredovaním svojho klubu a zverencov: „Pre Pit Gym Levoča to bol veľmi dôležitý rok. Naši mladí odbojovali perfektné zápasy a niektorí sa dostali aj na profi-karty, čo je zásadné. Chceme napredovať, neostávať len na Slovensku a bojovať s kvalitnými súpermi.“

Michal KLEIN

Videozáznam z Pit Cage Fighting 17 – Xmas Revolution
(23. 12. 2017 Spišská Nová Ves)