Krátke správy zo športu 5. týždeň

Kežmarčanky jasne porazili Prešov

Volejbalové extraligy mali počas uplynulého týždňa prestávku a mužské i ženské tímy sa sústredili v Prievidzi, kde sa konal Slovenský pohár. VKM Stará Ľubovňa, ktorému sa vôbec nedarí, sa medzi najlepšiu šestku mužstiev nedostal. Naopak, Kežmarčanky áno a oprávnene. V piatok totiž Prešov zdolali vďaka výbornej prihrávke na nulu a postúpili do semifinále. Tam však taktiež na nulu podľahli lídrovi Extraligy žien a neskoršiemu víťazovi Slovenského pohára Strabagu Bratislava.

Ždiaran na lyžiach pokoril dvestovku

Na začiatku februára odštartovali rýchlostní lyžiari svoj Svetový pohár na najstrmšej zjazdovke La Foręt Blanche pri francúzskom Vars. Ždiaran Michal Bekeš mal premiéru v kategórii S1, takže plánoval zdolať svoj slovenský rekord 196,292 km/h. Podarilo sa mu to s absolútnym prehľadom, keď už v 1. kole dosiahol 202,134 km/h a obsadil 6. priečku. Dostal sa tak medzi najlepšiu 15-tku, ktorá v nedeľu štartovala z vyššieho miesta. Bekeš tak zrýchlil na 207,394 km/h a skončil deviaty.

Domáci na titul nedosiahli

Bowlingová herňa Citybowling Poprad v sobotu 27. januára hostila 4. ročník Seniorských Majstrovstiev Slovenska dvojíc. Zúčastnilo sa ich 21 párov a k náhodu sa pripočítaval aj vekový hendikep. Turnaju suverénne od kvalifikácie kraľovali Ondrej Sovčík s Jánom Debnárom a vo finále dosiahli výkon 885 (242/184 a 224/197). Striebro vďaka Ľudovítovi Jurinyimu st. ostáva v Poprade. Jeho parťákom bol Pavol Kečkéš a tretiu priečku obsadila čisto domáca dvojica Igor Lendácky – František Kuziel.

Popradčania skončili poslední

FK Poprad v piatok a v sobotu na umelej tráve v Poprade-Veľkej organizoval 2. ročník Memoriálu Františka Petráša, ktorý je určený futbalistom do 17 rokov. Okrem domácich mladíkov sa predstavili aj ich rovesníci z Prešova, Podbrezovej i Ružomberka. Popradčania v silnej konkurencii nedokázali zvíťaziť a skončili poslední. Triumf ide do Podbrezovej, druhé miesto obsadil Ružomberok a tretie Prešov. Na záver boli vyhodnotení najlepší hráči každého tímu a za FK Poprad to bol Martin Šarišský.

Spišský v Česku prehral

Pit Gym Levoča už odštartoval nový rok, keď sa do českého Nymburku vydala výprava, ktorá mala podporiť Leonarda Spišského. V nedeľu 28. januára totiž bojoval na hlavnej karte akcie Gladiator Championship Fighting 42 v zápase do 61 kg proti Davidovi Kohoutovi. Taktiku, ktorú mu naordinoval tréner Kedžuch dodržal a dostatočne unavil súpera. V polovici súboja však potreboval na neho zatlačiť, čo sa mu nepodarilo a rozhodcovia sa priklonili na stranu Kohouta 3:0.