Krátke správy zo športu 6. týždeň

Futbalisti zdolali šampióna

Pokiaľ si v MŠK Žilina mysleli, že si v generálke pred Fortuna ligou urobia chuť kanonádou proti druholigovému Popradu, poriadne sa splietli. V sobotu na umelej tráve pod Dubňom totiž outsider gólmi Horodníka, Šestáka a dvoma zásahmi Horvátha šokujúco triumfoval 2:4. Ovocie prinieslo dobré vykrývanie priestoru v defenzívnej činnosti a Poprad bol nebezpejší i efektívnejší aj vpredu. Podtatranci už odleteli do Turecka, kde si zmerajú sily s druholigistami zo Srbska, Maďarska i z Ruska. (Snímka: FK Poprad)

Sľubné začiatky, zlé konce

Prvým slovenským olympionikom v súťaži v Južnej Kórei bol sánkar Jozef Ninis žijúci v Tatranskej Štrbe, ktorý predviedol vynikajúcu prvú jazdu, no v druhej urobil chybu, ktorá ho po troch jazdách odsunula až na 25. miesto. Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov skončil 35. V akcii už bol aj biatlonista zo Štrby Martin Otčenáš. Do šprintu na 10 km perfektne vyštartoval a po čistej streľbe v ľahu mal nakročené na životný výsledok. Na „stojke“ však prišli až štyri chyby a obsadil 52. miesto.

Eurovia SBL si dá prestávku

Basketbalisti BK Iskra Svit minulý týždeň odohrali oba duely u súperov. Proti bratislavskej Karlovke si v stredu postupne vypracovali rozhodujúci náskok a ani výpadok v tretej štvrtine ich o dôležitý triumf 67:96 neobral. Komplikáciou pre Svit však je sobotná porážka s tabuľkovým susedom z Komárna 97:69. „Medvede“ si môžu napraviť chuť v rámci Slovenského pohára v Košiciach vo štvrtok proti Prievidzi. Vo februári sa už liga znova nerozbehne, lebo reprezentáciu čaká zápas proti Švajčiarom.

„Australian Open“ sa hral aj v Tatrách

Pre svetových tenistov je úvod každého roka spätý s prvým grandslamom Australian Open. Sport Club For All vytvoril obdobu tohto turnaja aj v Tatranskej Lomnici, no hrali sa iba jednosetové štvorhry. Prišli páry z Popradu, Kežmarku, Spišskej Belej, Tatranskej Lomnice, Tatranskej Štrby, ale aj z Bardejova, Stropkova či Svidníka. Vo finále zdolali otec a syn Ďurčovci Kurimského s Karašinským 6:4 a na takomto turnaji sa finalisti Zimnej ligy premiérovo tešili z titulu.

Na futbalovom štadióne sa lyžuje

Prví bežkári sa na 400-metrový okruh na novom štadióne v Kežmarku vydali v nedeľu 4. februára. Široká verejnosť môže lyžovať na rovnom povrchu bez poplatku. Počas pracovného týždňa je trať prístupná od 9.00 do 17.00 h a cez víkendy od 7.30 do 17.00 h. Nadšenci si môžu vyskúšať klasickú stopu, ale aj korčuliarsku metódu. Pre začiatočníkov poskytuje Martin Trajčík aj možnosť bezplatných tréningov. Bežkársku výbavu si môžete pri nahlásení na 0944 075 395 aj požičať.