Krátke správy zo športu 8. týždeň

Kežmarčanky vo štvrťfinále vyzvú Prešov

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok hrali po dlhšej dobe doma a hneď dva zápasy, ktorými ukončili nadstavbovú časť Extraligy žien o 5. až 10. miesto. Kolektívny a koncentrovaný výkon im v sobotu vyniesol hladký triumf 3:0 nad COP Nitra. V nedeľu potrebovali taktiež vyhrať nad Novým Mestom nad Váhom, aby sa v play-off vyhli bratislavskej Slávii. Kežmarčanky v treťom sete síce poľavili v koncentrácii, no aj víťazstvo 3:1 znamená 5. miesto a do štvrťfinále hrateľný Prešov.

Prestrelka v silnom mraze

Kežmarskí hokejbalisti cez víkend odohrali dvojzápas proti Svidníku. V sobotu to na východe bola taktická bitka, v ktorej góly padali až v tretej tretine. Kežmarok nedokázal ustrážiť elitnú formáciu Svidníka v presilovkách. Napriek Kundľovmu gólu mu podľahol 2:1. Odveta sa konala v nedeľu pod Tatrami, kde teplota dosahovala – 12 °C. Domáci mali po dvoch tretinách už pohodlný náskok 6:2, no v tretej opäť úradovali Svidníčania v početných výhodách a Kežmarok bol nakoniec rád za triumf 7:6.

Prvé jarné kolo sa odkladá

Po futbalistoch z Prešova majú za sebou prvé stretnutie v NTC v roku 2018 už aj Popradčania. Na generálku pred štartom jarnej časti II. ligy si pozvali poľského druholigistu FKS Stal Mielec. V mrazivom počasí spálil najväčšiu tutovku Kukoľ a žiaden zo súperov sa tak gólovo nezahrial. FK Poprad mal prvý ostrý duel v roku 2018 odohrať už v piatok proti Bardejovu, no nakoniec bolo celé kolo odložené. Boje o postup do Fortuna ligy tak pre Popradčanov znovu začnú až 10. marca v Liptovskom Mikuláši.

Curleri vyhrali základnú časť ligy

V Bratislave sa cez víkend odohrali posledné zápasy základnej časti Slovenskej curlingovej ligy. Družstvo mužov Curling club-u Poprad najskôr zvíťazilo nad Stone Hunters 11:1 a posledný zápas odohrali proti obhajcovi titulu z Martina. „Ten sme už ako istý víťaz základnej časti po perfektnom výkone rozhodli v náš prospech 6:4,“ informoval prezident a hráč Curling club-u František Pitoňák. Popradčania nastúpili v osvedčenej bratskej zostave Pitoňákovcov – Pavol, František, Peter a Tomáš. Popradčania s bilanciou 13 triumfov a jedna prehra obsadili 1. miesto. „V základnej časti sa rozhodovalo o štvorici, ktorá bude hrať zápasy play-off. Dúfam, že po troch striebrach z predchádzajúcich sezón sa dostaneme opäť na najvyššiu priečku. Tohtoročnú ligovú súťaž hralo aj družstvo vozičkárov, ktoré nás bude reprezentovať v marci na zimnej paralympiáde v Kórei,“ uviedol F. Pitoňák, ktorý je trénerom paralympionikov.

Popradskí plavci ukázali vytrvalosť

V Košiciach sa 17. februára konali Majstrovstvá východoslovenskej oblasti, kde sa voľným spôsobom plávali dlhé trate ako 400, 800 a 1 500 m. Členovia KP Aquacity Poprad ukázali, čo na začiatku sezóny natrénovali a ako sú na tom s vytrvalosťou. Z 52 štartov sa 37-krát postavili na pódium, zaplávali 40 osobných rekordov a Samuel Sopko časom 17:47,67 aj klubový rekord na 1 500 m a okrem toho zvíťazil aj na 400 m. Dvojnásobne zlatí boli aj A. Kurucová, B. Pitoňáková, Tamara Potocká a O. Tomas.

Karatisti začali boje v Trenčíne

Tri podtatranské kluby sa 10. februára zúčastnili 1. kola Slovenského pohára detí a žiakov v Trenčíne. Najlepšie z nich si počínali Shihanisti, ktorí v medailovej bilancii obsadili 6. priečku (7-4-8). Potiahli ich najmä dievčatá Hana Hybenová, Veronika Jalowiczorvá, Ema Zacharová, Nelly Martonová či sestry Klempové. Hneď za nimi skončil ŠKM-KK Stará Ľubovňa (7-4-6) a popradský Central sa taktiež v konkurencii 45 výprav nestratil a s bilanciou (3-4-3) mu patrí 14. pozícia.