Nadšenci si mohli zasúťažiť v behu na lyžiach aj proti Timkovcom

Areál bežeckého lyžovania SNOW Štrbské Pleso v nedeľu hostil 5. ročník podujatia Štrbské bežky pod záštitou bratov Timkovcov z kapely No Name.

Štrbské bežky 2018. (Snímka: Martin Smolka)

Víťazom hlavnej verejných pretekov sa na päťkilometrovej trati stal medzi mužmi Artur Gergardt, ktorý zabehol okruh vo Furkotskej doline za 13:39 min. Medzi ženami bola najrýchlejšia Aneta Smerciakova s časom 15:43 min. Ich mená pribudnú aj na putovné historické lyže, ktoré nesú mená všetkých doterajších víťazov najdlhšej trate Štrbských bežiek. Na trať najdlhšieho okruhu sa postavilo 89 pretekárov.

Na štart dvojkilometrovej trate voľnou technikou sa postavilo 93 bežcov. Medzi mužmi bol najrýchlejší Stanislav Holienčík s časom 6:36 min a medzi ženami Henrieta Lichá s časom 7:45 min. Súčasťou Štrbských bežiek bol aj kros šprint s desiatimi prekážkami na 800-metrovej trati. Najrýchlejšie ju zdolal Dominik Číž za 2:05 min a medzi ženami bola najrýchlejšia Mária Danielová 2:28 min. Zasúťažili si aj deti, pre ktoré organizátori pripravili 400-metrovú trať.

Podujatie každoročne podporujú svojou aktívnou účasťou hudobníci zo skupiny No Name. Bratia Timkovci nielen otvorili preteky, ale aj súťažili. Celkovo sa na štart všetkých kategórií postavilo 301 bežkárov. Organizátorom pretekov je Športový klub Štrba, obec Štrba, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Areál bežeckého lyžovania Snow Štrbské Pleso.