Nová čerpacia stanica OMV v Poprade je už v prevádzke

V Poprade pribudla druhá čerpacia stanica pohonných hmôt OMV. Nachádza sa na ceste I/66 v popradskej mestskej časti Matejovce.

Nová čerpacia stanica pohonných hmôt OMV v Poprade-Matejovciach. Snímka: rov

„Zaujímavá je svojou lokalitou. Chytáme zákazníkov z diaľnice a zároveň všetkých, ktorí idú z Popradu smerom na Veľkú a Tatranskú Lomnicu a smerom na Kežmarok. Túto čerpaciu stanicu sme veľmi potrebovali, keďže jediná, ktorú sme doteraz mali na sídlisku Juh, bola veľmi vyťažená. Chceli sme však zákazníkom ponúknuť väčší komfort,“ uviedla obchodná riaditeľka OMV Slovensko Miriam Fellingerová. Nová čerpacia stanica OMV v Poprade je 90. stanicou OMV na Slovensku a 20. na východnom Slovensku.

Nová stanica ponúka kompletnú ponuku služieb

Druhý dôležitý moment, ktorý rozhodol o vybudovaní novej čerpacej stanice OMV v Poprade bol ten, že chceli aj pod Tatrami ponúknuť všetky služby, ktoré spoločnosť ponúka. „Ide o portfólio piatich produktov, ktoré máme. Je tu jedna z najmodernejších autoumyvárok a tiež dva samoobslužné umývacie boxy. Sú tu všetky služby, ktoré ponúkame, a to Ticketportal, kde sa dajú kúpiť vstupenky na rôzne kultúrne a športové podujatia. Zákazníci majú k dispozícii bezplatné wifi pripojenie na internet,“ dodala Fellingerová. Z čerpacej stanice neodídete ani hladní. Priamo v predajni si môžete kúpiť čerstvé pochúťky ako je pizza, panini, rusticini alebo vždy čerstvé bagety. Vďaka špeciálnym peciam vám personál dokáže objednané pečivo priamo zapiecť tak, že pečivo zostane teplé a chrumkavé a náplň bude naďalej čerstvá a svieža. Kávičkári si prídu na svoje pri káve pochádzajúcej z Fair Trade plantáží, ktorá je pripravená v renomovaných pražiarňach v Taliansku.

Nová čerpacia stanica OMV v Poprade-Matejovciach. Snímka: rov

Mysleli aj na ekológiu

Základom dobrej čerpacej stanice pohonných hmôt je však kvalitné palivo. Na novej stanici v Poprade-Matejovciach nájdete štandardné palivá so zaručenou kvalitou. Tí, ktorí chcú svojim vozidlám dopriať to najlepšie, môžu načerpať prémiové palivá MaxxMotion 100 plus aj MaxxMotion Diesel. Tie sú výsledkom vlastného výskumu a testovania OMV. V prípade zimnej nafty OMV MaxxMotion Diesel je záruka spoľahlivej prevádzky vozidla až do mínus 40 stupňov Celzia, takže ani tuhé tatranské mrazy nezastihnú vodičov nepripravených.
Nová čerpacia stanica OMV v Poprade je zaujímavá aj z technického hľadiska. „Na výrobu tepelnej energie sa používa energia z obnoviteľných zdrojov. Sú tu navŕtané dve 40-metrové studne, z ktorých voda sa v lete používa na chladenie a v zime na vykurovanie,“ uviedol asset manažér OMV Slovensko Michal Janek. Celá stanica je štandardne zabezpečená aj proti úniku ropných látok. Všetky plochy, kde by mohlo dôjsť ku kontaminácii sú zabezpečené špeciálnou izoláciou a zvedené do samostatnej záchytnej nádrže a v prípade akéhokoľvek únik ropných látok sa tieto nedostanú do okolitého prostredia, čo je dôležité aj z toho pohľadu, že sa nachádza neďaleko rieky Poprad. „Celá kanalizácia je uzavretý okruh, ktorá nie je napojená na verejnú kanalizáciu a nemôže dôjsť ku kontaminácii okolitého prostredia,“ dodal Michal Janek.

Celý týždeň od 15.00 do 17.00 h všetky palivá len za jedno euro. Snímka: rov

Benzín i nafta za jedno euro

Prevádzkovateľom novej čerpacej stanice OMV v Poprade je Miroslav Kopáč. „Poloha stanice je veľmi strategická. Okrem toho, že je napojiteľná na diaľnicu v oboch smeroch, je tu aj významný ťah smerom na Kežmarok, Vysoké Tatry, Starú Ľubovňu a Poľsko,“ uviedol Kopáč. Zaujímavosťou je, že v smere od Dobšinej, čo je takmer 50 kilometrov, je to prvá čerpacia stanica priamo na ceste I/67, neskôr I/66. Okrem štandardnej ponuky staníc ponúka nová aj dve ručné umyvárky, ktoré sú momentálne žiadané a tiež štyri boxy s vysávačmi. „Myslím si, že všetko, čo motorista potrebuje, tu nájde,“ dodal Kopáč. Pre prvých zákazníkov novej čerpacej stanice OMV v Poprade-Matejovciach pripravili zaujímavú akciu. Od pondelka 5. februára do piatku 9. februára v čase od 15.00 do 17.00 h budú môcť motoristi natankovať akékoľvek palivo za jednotnú cenu jedno euro.

(PR servis)