Plavnickí futbalisti chcú nadviazať na výsledky z jesene. Napomôcť by k tomu mal aj Kristián Tináth

FK Družstevník Plavnica skončil po jesennej časti na 4. priečke v rámci III. ligy – východ VsFZ a miestni futbalisti už zodpovedne zarezávajú v zimnej príprave.

Kristián Tináth je členom Jedenástky roka 2017 VsFZ. Snímka: FK Družstevník Plavnica

„Príprava prebieha podľa plánu a do tímu sa snažíme doplniť niekoľko mladých perspektívnych hráčov, no v prvom rade z našej liahne. Dôraz budeme klásť na to na to, aby sme náš tím dokázali, čo najideálnejšie pripraviť do neľahkej jarnej odvety. K povinnostiam musíme pristupovať, čo najdôkladnejšie. Nesmieme absolútne nič podceňovať, lebo iba v takomto prípade môžeme pokračovať v nastolenom trende a potvrdiť umiestnenie na horných priečkach tabuľky. Máme dlhodobo zohrané mužstvo so silným víťazným duchom a všetci môžeme byť maximálne spokojní, akú hru predvádza a ako svedomito pristupuje k svojim povinnostiam nie len teraz, ale aj počas jesene,“ povedal tréner Plavničanov Róbert Petruš, ktorý by rád nadviazal na sľubné výsledky aj po znovurozbehnutí súťaže 18. marca.

V Plavnici sa na jar budú spoliehať aj na góly Kristiána Tinátha, ktorého 12. januára zaradili do Jednástky roka VsFZ 2017. „Ostal som dojatý, keď som sa dozvedel o tomto významnom ocenení. Prežíval som nesmiernu radosť a uvedomil si, že moja pravidelná a poctivá práva nielen v tréningovom procese, ale aj majstrovských zápasoch sa mi vyplatila. Podpísalo sa na tom maximálne úsilie, ale veľkú zásluhu na tomto ocenení majú v neposlednom rade aj moji spoluhráči, ktorí mi v súťažných dueloch vytvárali gólové príležitosti a aj moji doterajší tréneri, ktorí mi neustále dôverovali. Zisk tohto vzácneho ocenenia ma v nastávajúcom čase dokáže ešte viac motivovať, aby som aj naďalej pokračoval v nastúpenom trende, ktorý som odštartoval pred takmer dvoma rokmi,“ vyjadril sa Kristián Tináth, ktorý na jeseň strelil päť gólov.

Marián DIC