Poslanci rozhodnú o ďalších investíciách i dotáciách pre šport

V pláne má mestské zastupiteľstvo aj úpravu rozpočtu a niekoľko nových investícií.

Ilustračná snímka: mik

Vo štvrtok budú poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade schvaľovať aj dotácie pre športové kluby. Z celkovej sumy 470-tisíc eur, ktorú má mesto vyčlenenú na podporu športovým klubom, dostane najviac peňazí hokej, futbal a basketbal. V súlade s platnou Koncepciou rozvoja športu v meste Poprad ide o tri prioritné športy.

Ilustračná snímka: mik

Najviac pre seniorský hokej

Sumou 130-tisíc eur podporí mesto seniorský hokej, čo je o 7 500 eur menej ako vlani. Ďalších 59-tisíc dostanú ostatné mládežnícke kategórie. FK Poprad dostane 132-tisíc eur, čo je o 4 500 eur menej ako vlani. Z celkovej sumy pôjde 43-tisíc eur pre družstvá dospelých a zvyšok pôjde pre mládež. Tretí najväčší balík peňazí dostane ženský basketbal. Basketbalová akadémia mládeže Poprad dostane 41-tisíc a Basketbalový klub Poprad 38-tisíc eur. Ostatné športové kluby si rozdelia 70-tisíc eur. Z prioritných športov dostalo mesto sedem žiadostí o poskytnutie dotácie, ďalších 43 žiadostí poslali ostatné športové kluby. Požiadavky prioritných športov boli na úrovni 1,145 milióna eur, ďalších vyše 200-tisíc eur žiadali ostatné športy.

Rekonštrukcia Ulice Boženy Němcovej v Spišskej Sobote vyvolala debaty už v komisii. Snímka: rov

Oprava ulice rozdelila poslancov

Poslanci sa budú venovať aj zmene rozpočtu na tento rok. Na nové vysielačky za 50-tisíc sa môžu tešiť mestskí policajti. Tie najstaršie majú ešte z roku 1991, najmladšie z roku 2010. Na výkup pozemkov, hlavne na rozšírenie velického cintorína, má ísť 317-tisíc eur. Mestská televízia by si mala polepšiť o 30-tisíc eur, ktoré majú byť určené na nákup novej techniky. Na projekt rekonštrukcie mosta na Alžbetinej ulici, ktorý je zavretý pre nákladnú dopravu, poslanci plánujú vyčleniť 35-tisíc eur. Z nových športovísk sa budú môcť tešiť žiaci na základných školách v Matejovciach a na Komenského ulici, kde poslanci plánujú vyčleniť 135-tisíc eur, resp. 470-tisíc eur.
Búrlivú debatu možno očakávať pri schvaľovaní 810-tisíc eur na rekonštrukciu Ulice Boženy Němcovej v Spišskej Sobote, keďže časť poslancov má k tomu výhrady a túto investíciu nepodporila ani finančná komisia. Niektorým poslancom prekážalo, že na sídliskách je výrazne menej investičných akcií, ako v ostatných častiach mesta.
Po viac ako desiatich rokoch od otvorenia si väčšie investície vyžiada aj Aréna Poprad. Okrem 25-tisíc eur, ktoré budú určené na riešenie havarijného stavu balkóna, ďalších 50-tisíc eur bude stáť rekonštrukcia fontány pred športovou halou. Poslanci by tiež mali poskytnúť 150-tisíc eur na rekonštrukciu jedenástich obytných jednotiek a signalizačného zariadenia v Zariadení pre seniorov na Komenského ulici.
Rokovanie zastupiteľstva sa začína vo štvrtok o 9.00 h na mestskom úrade. Zasadnutie je verejné.

Rastislav Ovšonka