Primátor dostal trest

Alkoholová kauza popradského primátora z augusta minulého roku má pokračovanie.

Primátor Poprad Jozef Švagerko. Snímka: rov

Ešte 5. februára samosudca Okresného súdu Poprad rozhodol trestným rozkazom a uznal obvineného za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Primátorovi Jozefovi Švagerkovi udelil pokutu 1 200 eur a zákaz šoférovania na 1,5 roka. Ako prvá o tom informovala verejnoprávna RTVS. Primátor má však možnosť podať voči tomuto trestnému rozkazu odpor, takže celá vec nakoniec môže skončiť pred riadnym súdom.

Mestskí poslanci chcú vyjadrenie

Na základe tejto informácie klub nezávislých poslancov v popradskom mestskom zastupiteľstve krátko pred jeho začiatkom vo štvrtok minulý týždeň požiadal primátora o stanovisko k celej záležitosti. „Vyzývame primátora Jozefa Švagerka, aby sa vyjadril. Sme naďalej presvedčení, že vo funkcii primátora sa naďalej nespráva kompetentne. Nechceme blokovať mestské zastupiteľstvo, ale vyzývame primátora, aby tak, ako verejne sľúbil na mestskom zastupiteľstve, podal svoje vyjadrenie,“ uviedol šéf klubu Štefan Pčola. Zároveň vyzval aj ostatných poslancov, aby sa správali zodpovedne.

Rozhodnutie súdu zatiaľ primátor nekomentuje

K výzve poslancov sa vyjadril aj samotný primátor. „Budem sa opakovať. Ja som stále pripravený odstúpiť, je to moja zákonná možnosť a ja sa slobodne rozhodnem. Ak je to myslené na ten trestný rozkaz, ja som ho ešte ani nedostal, nemám to doručené. Neviem, čo tam je. Podľa toho, čo tam je, budem potom zákonne postupovať,“ uviedol k rozhodnutiu samosudcu primátor.

Rastislav Ovšonka