Súťaž o ponožky stále trvá

Z krádeže v zmenárni už obvinili muža

Prešovský policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže 39-ročného Františka z obce Svinica. Ten mal ešte v apríli minulého roku ukradnúť z jednej z popradských zmenární hotovosť vo výške viac ako 160-tisíc eur. Polícia na základe dôkazov muža zadržala v utorok 6. februára. V prípade dokázania viny mu za takúto krádež hrozí väzenie na desať až pätnásť rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu a vzatie obvineného do väzby.

Na gymnáziu sa stretnú absolventi

Riaditeľstvo školy, pedagogický zbor a študenti Gymnázia P. O. Hviezdoslava  v Kežmarku  pozývajú absolventov, priateľov školy a širokú verejnosť v piatok 16. februára v dopoludňajších hodinách na veľké stretnutie absolventov. Akcia je spojená aj s už tradičným projektovým dňom a potrvá od ôsmej ráno do pol jednej poobede. Svoju účasť potvrďte na čísle 0903 319 517 alebo mailom na absolventi@gymnaziumkk.sk. Stretnúť budete môcť osobnosti z viacerých oblastí.

Levoča. Ilustračná snímka: rov

Mestský úrad vedie prednostka

Po tom, ako sa predsedom Prešovského samosprávneho kraja stal primátor Levoče Milan Majerský, došlo vo vedení mesta k viacerým zmenám. „Mesto v súčasnosti vedie zástupkyňa primátora so všetkými jeho kompetenciami, Lýdia Budziňáková. Funkcie zástupcu a primátora sa tak skĺbili do jednej. Pravou rukou súčasnej zástupkyne primátora a vedúcou Mestského úradu v Levoči sa stala Lucia Babejová, ktorá v súčasnosti zastáva funkciu prednostky úradu,“ informuje mesto na oficiálnej stránke.

Súťaž o ponožky stále trvá

V minulom čísle Podtatranských novín sme vyhlásili súťaž o balík ponožiek od firmy Tatrasvit. Nájdete v ňom športové modely, no tiež víťazné návrhy kežmarských študentiek z kolekcií Zasnená a Úspešná žena. Stačí, ak nám do štvrtka 15. februára zašlete odpoveď na otázku: Aké ponožky nosíte najradšej? Pripísať môžete aj to, čo vás najviac zaujíma v Podtatranských novinách. Píšte na adresu: Podtatranské noviny, Karpatská 15, 058 01 Poprad alebo mailom: redakcia@ podtatranske-noviny.sk.

Vyhrajte aj ponožky s motívmi od Kataríny Benkovej (na snímke) a Miriam Sivačkovej. Snímka: mam

Na predaj posledné záhradky

Mesto Svit na svojej internetovej stránke informovalo, že na predaj sú posledné voľné pozemky v záhradkárskej osade Breziny. Mesto vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž, o podmienkach sa viac dočítate na adrese www.svit.sk. Minimálna kúpna cena je 7,50 eura za meter štvorcový. Termín na predloženie súťažných návrhov je 29. marec do 12.00 h. Viac informácií získate aj na čísle 052/7875 128.

Rokovať budú poslanci v Levoči

Levočskí poslanci budú vo štvrtok rozhodovať o zapojení sa do projektu úradu vlády na modernizáciu detského ihriska na sídlisku Pri prameni. Na programe majú aj vyhlásenie súťaže na rekonštrukciu miestnej komunikácie a osvetlenia na Ruskinovskej ulici a tiež vyhlásenie súťaže na ďalšiu etapu rekonštrukcie Námestia Majstra Pavla. Mestské zastupiteľstvo tiež bude schvaľovať poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta. Rokovanie poslancov sa začína o 14.00 h v zasadačke mestského úradu.

Poľka odmietla ošetrenie

Horskí záchranári zasahovali v nedeľu dopoludnia vo Vysokých Tatrách. Pomoc potrebovala trojica poľských turistov, ktorí spadli spolu s prevejom do Ťažkej doliny. Najhoršie dopadla turistka, ktorá spadla niekoľko stoviek metrov spolu s masou snehu. Zranenú mala tvár a utrpela viaceré pomliaždeniny na celom tele. Za pomoci poľských leteckých záchranárov sa turistku podarilo dostať na Štrbské Pleso. Tu však odmietla ošetrenie u nás a na vlastnú žiadosť odišla domov do Poľska.

Fašiangový sprievod v Batizovciach. Snímka: rov

Začína sa pôstne obdobie

Utorok 13. februára je podľa cirkevného kalendára posledným dňom, kedy sa môžu robiť rôzne oslavy. V minulosti to bola príležitosť na oslavy posledného fašiangu či pochovávanie basy. Popolcovou stredou sa začína 40-dňový pôst pred Veľkou nocou. Začiatok pôstu i Veľká noc sú pohyblivými sviatkami a každý rok pripadajú na iný dátum. Veľká noc pripadá na prvú nedeľu po prvom jarnom splne. Od nej sa potom odvíjajú aj ďalšie sviatky v kalendári, na ktoré sú naviazané aj rôzne ľudové tradície.

Mesto vydalo pamätné medaily

Pri príležitosti 750. výročia prevej písomnej zmienky o meste pripravila Spišská Nová Ves nové pamätné mince. Vyrobené sú z mosadze s ochrannou vrstvou na povrchu s priemerom 27 mm, hrúbkou 1,6 mm a hmotnosťou 8 g. Vydané boli v náklade osemtisíc kusov. Na averze mince je veža farského kostola Nanebovzatia Panny Márie, názov a erb mesta Spišská Nová Ves s číslicou 750. Na reverze sa nachádza motív kostolného zvona. Na predaj sú i strieborné mince s rovnakými motívmi.

Nemocnica Poprad vydala zákaz návštev. Ilustračná snímka: rov

Platí zákaz návštev v nemocnici

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu v chrípke vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Poprade od piatku 9. februára zákaz návštev na všetkých oddeleniach Nemocnice Poprad až do odvolania. Podľa Márie Pompovej z oddelenia epidemiológie RÚVZ Poprad, za uplynulé dva týždne stúpla chorobnosť o 50 percent. Minulý týždeň dosiahla 3 446 na stotisíc obyvateľov okresu Poprad.