Krátke správy zo športu 11. týždeň

Basketbalistky stroskotali na Šamoríne

Prvý štvrťfinálový duel BAM-ka pod Tatrami prehrala, takže v stredu mali Šamorínčanky doma postupový mečbal. Popradčanky prišli odhodlané vrátiť sériu do Popradu, čo potvrdili aj víťazstvom v prvej štvrtine. Potom však Šamorín ovládol zápas, vyhral 72:56, sériu 2:0 a bude tak bojovať o medaily v semifinále Extraligy žien. Dievčatá spod Tatier ešte sezónu nekončia, pretože ich čaká play-off o 5. – 8. miesto. V prvom kole narazia na bratislavský Slovan, ktorý privítajú už v stredu.

Popradské líšky získali bronz

Hokejistky môžu byť po uplynulom týždni o niečo spokojnejšie. Po vyradení s Prešovom už síce vedeli, že titul neobhája, ale cez víkend ich čakal domáci dvojzápas proti Spišskej Novej Vsi o 3. miesto. V sobotu hostky rozsekali 9:1, v nedeľu sa triumf 3:1 síce rodil ťažšie, ale víťazstvo v sérii 2:0 znamená pre Popradčanky aspoň bronzový koniec sezóny. Finálová séria medzi HC ŠKP Bratislava a ŽHK 2000 – Šarišanka Prešov je po dvoch zápasoch vyrovnaná 1:1.

V Kežmarku začali novú bežeckú sériu

V sobotu sa začal 2. ročník bežeckej série Kežmarok Running Tour. Všetko odštartoval jarný kros Beh k Hubertovi, ktorý napísal už svoj 14. ročník. Na 16 km dlhej trati zvíťazil Michal Rajniak z Hýb a jeho oddielová kolegyňa z Elite Team OCRA Slovakia Eszter Hortobágyová triumfovala medzi ženami. Na polovičnej trati sa z prvenstva tešili zástupcovia jedného klubu Jozef Dubašák a Žaneta Goleňová z AK Steeple Poprad. Nechýbal ani nordic walking, kde vyhral Prešovčan Šoltés a Štrbanka Levocká.

Beh, ktorý pomáha chorým

Už túto sobotu čakajú región ďalšie bežecké preteky, ktoré sú zamerané na pomoc osobám trpiacim chorobou ALS. Ide o druh svalovej atrofie, pri ktorej sa strácajú bunky centrálnej nervovej sústavy ovládajúce ovplyvniteľné svalové pohyby. Do zbierky štartovným prispejú súťažiaci na 2. ročníku Podtatranského krosového polmaratónu – ALS Memoriálu Jána Svočáka. Štartuje sa pred svitskou Iskra arénou v sobotu o 9.00 h, pôjde sa cez Podskalku, Mengusovce, Štôlu i Batizovce. Registrácia je už však uzavretá.

Petras počas celého dňa dominoval

V stredu sa 34 hráčov zúčastnilo 11. kola Bowling Tour mesta Poprad. Skupinu A ovládol Ján Petras, ktorý zvíťazil v kvalifikácii a výkonom 227 triumfoval aj vo finále. Priemerne hádzal 214 a dosiahol aj najvyšší náhod dňa 247. Druhú priečku obsadil Werner Gerdenits a tretiu Roman Gavalér. Kvalifikáciu skupiny B vyhral Jozef Kocur, no vo finále sa musel skloniť pred výkonom 209 Petra Bubelínyho, ktorý mal priemer 171,25. Mária Kovalčíková skončila tretia.