Krátke správy zo športu 10. týždeň

Play-off začali domácou porážkou

Basketbalistky v Poprade ukončili aj nadstavbovú časť výpraskom od Good Angels Košice 36:85. V stredu však o nič nešlo, lebo bolo jasné, že v sobotu privítajú doma Šamorín v prvom štvrťfinálovom zápase play-off. Debakel sa na BAMPáčkach zrejme podpísal a hostky im odskočili už v prvej štvrtine na desať bodov, mali dobrú trojkovú streľbu a nakoniec zvíťazili 47:54. Hrá sa len na dve víťazstvá, takže Poprad musí v stredu v Šamoríne vyhrať, aby sa séria ešte v sobotu pod Tatry vrátila.

Hokejistky budú hrať len o bronz

Popradským líškam skontumovali posledný zápas základnej časti Extraligy žien, takže skončili tretie a výhodu domáceho prostredia tak mal v semifinále Prešov. Šarišanky navyše hneď 3. maca zvíťazili, takže uplynulý víkend potrebovali na postup vyhrať jeden z dvoch domácich zápasov. Poprad však v sobotu zvíťazil 1:2, takže sa rozhodlo v nedeľu, kedy Prešov triumfoval 4:2 a vo finále vyzve Bratislavu. Nasledujúci víkend môžu „líšky“ získať aspoň bronz, ak dvakrát doma zdolajú Spišskú Novú Ves. V sobotu sa úvodné buly vhadzuje o 19.00 h a v nedeľu o 16.00 h.

Najlepší Žampov výsledok

Olympiáda je už za nami a lyžiari sa opäť venujú Svetovému poháru. V Slovinsku sa začiatkom marca darilo Tatrancovi Adamovi Žampovi, ktorý v „obráku“ skončil 15., čo je jeho sezónne maximum. Jeho brat Andreas obsadil 43. priečku. Adam sa predstavil aj v slalome, ktorý sa mu nevydaril a bral až 49. miesto. Uplynulý týždeň sa Žampa zúčastnil len pretekov nižších kategórií, no „sveťák“ v Nórsku šiel Popradčan Martin Bendik. V zjazde skončil 57. a Super-G nedokončil.

Karatisti naplno zarezávajú

V závere februára popradskí Centralisti vycestovali do poľského Zawadzkieho na 24. ročník medzinárodného turnaja karate Rada Regentów, kde získali päť medailí (1-2-2). Výborný úspech sa však podaril aj Popradčanom zo Shihanu, ktorí vďaka 24 medailám (7-6-11) obhájili prvenstvo na Orava Cup-e. V Partizánskom však už 3. marca pokračoval Slovenský pohár detí a žiakov, kde Shihan (6-8-3) skončil piaty, ŠKM-KK Stará Ľubovňa (4-2-6) jedenásty a Central (1-5-4) obsadil 22. priečku.

Popradčania získali ďalší titul

Curling Club Poprad v súrodeneckej zostave Pitoňákovcov – Pavol, František, Tomáš a Peter koncom februára zvíťazil vo finále play-off 1. ligy mužov v bratislavskom Ružinove nad Martinom 2:1 na zápasy (10:6, 8:9, 10:6). Ôsmy slovenský titul posúva Podtatrancov do estónskeho Tallinnu, kde budú v novembri reprezentovať Slovensko na európskom šampionáte.