Krátke správy zo športu 9. týždeň

Možný má ďalšie svetové víťazstvo

V holandskom Rotterdame sa v sobotu konal galavečer bojovníkov prestížnej série Glory 51, kde sa predstavil aj košický rodák Tomáš Možný, ktorý je členom popradského Body Gym-u. Išlo už o jeho tretiu účasť na Glory. V roku 2016 porazil v Kodani Cihada Kepeneka a v roku 2017 ho v Los Angeles zdolal Jhonata Diniz. Obrovitý kickboxer tentoraz zdolal debutanta na Glory – Čecha Daniela Škvora, takže má opäť pozitívnu bilanciu. Najbližšie sa Možný ukáže 16. marca v Poprade na Simply The Best 18.

Hokejistky majú nôž na krku

V sobotu sa začalo semifinále play-off Extraligy žien. Prvou prekážkou Popradských líšok v obhajobe titulu je Prešov, ktorý ich dokázal nielen trápiť, ale aj zdolať. Skóre síce otvorila domáca Novotná, no Prešov v oslabení vyrovnal a po trestnom strieľaní sa ujal aj vedenia. Gól na 1:3 znamenal time-out. V presilovke síce znížila Majeríková, no triumf 2:4 pre Prešov podčiarkla Jurčová. Hrá sa na dve víťazstvá, takže na postup do finále musia Popradčanky cez víkend na Šariši dvakrát vyhrať.

Dvojzápas proti tímom z Bratislavy

Kežmarskí hokejbalisti cez víkend odohrali pri mínusových teplotách, ktoré zmierňovalo aspoň slnko, dva extraligové duely opäť bez tréningovej jednotky. Napriek tomu sa im v sobotu podarilo zdolať tabuľkového suseda LG Bratislava, proti ktorému viedli o tri góly, no miesto upokojenia hry dovolili súperovi skorigovať na dramatických 3:2. Nedeľný zápas proti Ružinovu bol zo strany Podtatrancov trochu slabší, prišli zbytočné vylúčenia, ktoré hostia potrestali
a zvíťazili 2:3.

Postupový mečbal majú Kežmarčanky

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok v sobotu odštartovali štvrťfinále play-off, ktoré by malo byť najvyrovnanejšie. V Prešove bola aj zásluhou fanúšikov spod Tatier vypredaná hala, na palubovke nechýbali emócie ani obetavosť. Kežmarok síce v prvom sete sfúkol domáce 11:25, no potom sa hrala vyrovnaná päťsetová partia. Monika Smák nastúpila aj napriek chorobe a nakoniec sa ukázala ako kľúčová hráčka a pomohla hostkám triumfovať 2:3. Kežmarok tak bude mať doma v sobotu postupový mečbal.

Volejbalisti spoznali svoj program

Na rozdiel od Kežmarčaniek majú Staroľubovňania extraligovú sezónu už za sebou. Voľno však budú mať až neskôr, pretože vyhrali iba dva zápasy, skončili poslední a čaká ich prelínacia súťaž s najlepšími dvoma tímami 1. ligy mužov, ktorá končí 24. marca. V stredu sa uskutočnil žreb „prelínačky“ a VKM Stará Ľubovňa ju otvorí doma 7. apríla proti víťazovi 1. ligy. Hrať sa bude systémom každý s každým – doma a vonku a extraligovú účasť si vybojujú hneď dva kluby.