- Podtatranské noviny - http://www.podtatranske-noviny.sk -

Ľady sa pohli – Arne Kroták ako hráč skončil

V zostave popradských hokejistov už dlhšie chýba Arne Kroták. Minulý týždeň sa už vyjadrili kompetentní.

Arneho Krotáka už na tipsportligových klziskách neuvidíte. (Snímka: archív/mik)

Arne Kroták hral naposledy ešte 26. januára a zo strany klubu na dlho zavládlo okolo situácie ticho. Špekulovalo sa najmä o jeho nezhodách s trénerom Ozimákom a HK Poprad prostredníctvom riaditeľa Ľudovíta Jurinyiho ml. konečne vydal na svojom oficiálnom webe [1] stanovisko. „Ja osobne sa na to pozerám z profesionálneho hľadiska ako na vzťah hráč – tréner. V živote si mnoho ľudí nesadne, ale aj v tomto prípade je to práca, kde má hráč zmluvu, dostáva plat, a tak musí rešpektovať aj pravidlá jeho priameho nadriadeného. Otázku, či má niekto niekoho rád, prípadne či sú medzi nimi nezhody, ja nebudem riešiť. Požadujem profesionálny prístup a rešpektovanie ako trénera, tak aj hráča. Dôležitý je aj postoj kabíny a samotných hráčov. Samozrejme, berieme do úvahy aj to, že Arne je legenda a zo strany klubu dostáva patričný rešpekt,“ odpovedal na klubovom webe Jurinyi.

Riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi ml. (Snímka: archív/mik)

Neoddeliteľná súčasť klubu

„Tešili sme sa, že Arne Kroták nastúpil po zranení. Spomínam si, že ten zápas bol dosť náročný, no napriek tomu si vypracoval množstvo šancí a počítali sme s ním. S Arnem sme si sadli a viedli sme konštruktívny rozhovor a rád by som citoval jeho vyjadrenie: ,V poslednom zápase, ktorý som odohral proti Novým Zámkom, som v závere ani v predĺžení už priestor a dôveru nedostal. Keďže sa to stalo aj v minulosti a tréner nevyužíval moje skúsenosti, tak som usúdil, že nemá význam pokračovať ako hráč.‘ Arne je naďalej pod platnou hráčskou zmluvou a zároveň je neoddeliteľnou súčasťou HK Poprad. My s ním stále počítame a veríme, že nám pomôže k rastu, aj keď možno z inej pozície,“ dodal Ľudovít Jurinyi na stránke klubu.

Kroták (vpravo) odohral svoj posledný súťažný zápas [2] 26. januára 2018 doma proti Novým Zámkom. (Snímka: archív/mik)

Už nepotreboval nič dokazovať

Kontaktovali sme aj legendárneho útočníka, no odkázal nás na stanovisko, ktoré vydal na facebooku [3] a viac situáciu rozoberať nechcel. „Nie je to o hrdosti, nemám ani žiadne hráčske maniere, nepotrebujem už nikomu nič dokazovať ako hokejista a viem, že už mám svoj vek. Chcel som dohrať svoju poslednú sezónu a prenechať miesto mladším ale… Budem podporovať chlapcov, aby dosiahli čo najlepší úspech v tejto sezóne a budem sa snažiť byť nápomocný pri tom, aby hokej v Poprade napredoval, len už nie ako hráč,“ uvádza na sociálnej sieti Kroták, ktorý plánuje rozlúčku pravdepodobne pred začiatkom budúcej sezóny a malo by ísť o exhibičné stretnutie.

Marcel Ozimák nevníma žiaden osobný konflikt s Krotákom. (Snímka: archív/mik)

Neprišiel na zápas

Nepríjemnú situáciu uzavrel aj tréner HK Poprad Marcel Ozimák: „Ja s Arnem nemám žiaden konflikt. Medzi nami nie je nič, čo by mu bránilo hrať. Sám sa rozhodol, že nepríde na zápas a nemám k tomu už čo dodať. Som tréner, ktorý zodpovedá za výsledky a za momentálny stav. Musím sa pozerať od tréningu k tréningu a od zápasu k zápasu. Je to zbytočne nafúknuté. Arne na zápas neprišiel, a tým to padlo. Opakujem, žiaden konflikt medzi nami nie je.“

Michal KLEIN