V ringu prestížnej akcie bolo množstvo Podtatrancov

Po poldruha roku sa v piatok v Aréne Poprad konalo Simply The Best 18.

Jozef Kušmirek (vľavo) boxoval proti Vlastovi Čepovi (vpravo) . (Snímka: mik)

Galavečer, ktorý organizuje popradský Body Gym, patril aj borcom z okolitých klubov. „Snažil som sa potiahnuť aj chlapcov z regiónu. Vždy sme mávali bojovníkov odkiaľkoľvek, ale aj chlapci z regiónu si zaslúžia zápasiť na takomto podujatí. Dal som ich na začiatok tejto šou,“ ozrejmil promotér akcie Lukáš Body. Hneď otvárací súboj večera naplnil jeho slová, pretože šéftréner Goral Gym Kežmarok Jozef Kušmirek v boxe porazil Srba Vlasta Čepa 3:0 na body. „Pre mňa to bol veľký stres, lebo doma pod Tatrami som ešte v živote neboxoval. Doteraz najbližšie v Trenčíne a predtým v Anglicku či Belgicku. Mne sa to až také jednoznačné nezdalo. Nastupoval som s natiahnutým ramenom, nohy mi úplne zdreveneli, takže to bolo z môjho pohľadu slabšie, ale mal som oveľa viac čistých úderov, čo určite rozhodlo. Som rád, že sme dostali príležitosť boxovať u nás doma. Vidno, že kluby v okolí Popradu sa rozrastajú, tento šport je tu obľúbený a stáva sa známym. Pod Tatrami má kto boxovať a máme tu veľa kvalitných boxerov,“ vyjadril sa Jozef Kušmirek. Čech Denis Farkaš zdolal Liptáka Michala Gazdíka, keď rozhodca v 3. kole ukončil ich duel K1.

Ladislav Koky (dole) predviedol aj MMA. (Snímka: mik)

V jedinom MMA zápase triumfoval Ladislav Koky z Pit Gym Levoča nad Čechom Jakubom Kuklom 2:1. „Som veľmi rád, že som mohol bojovať na prestížnom podujatí Simply The Best. Bolo to trošku iné ako v oktagone. V ringu je iná podlaha a iná je aj orientácia v priestore, ale v pohode som to zvládol. V prvom kole som mu dával lakte zospodu, tak som ho tam otvoril. Bol to aj nos, ale aj hlava. Predviedli sme dobrý zápas, ktorý som zaslúžene vyhral,“ povedal Koky.

Jozef Kolodzej (vľavo) verzus Erik Matejovský (vpravo). (Snímka: mik)

Poprad verzus Kežmarok

Vo štvrtom zápase sa súperilo o Slovenský titul WKN a navyše mal absolútny regionálny rozmer. Aktívna a dynamická K1 v podaní Erika Matejovského z Body Gym Poprad a Jozefa Kolodzeja z Goral Gym Kežmarok už rozparádila aj publikum. Z opasku sa nakoniec tešil Matejovský: „Ja som pôvodne z Nitry. Tu som žil asi pol roka a trénoval u Lukáša. Teraz už bývam opäť v Nitre, ale publikum si ma pamätalo. Súper bol viac domáci ako ja, ale diváci to brali asi rovnako. Ťažšie sa mi rozbiehalo, lebo som mal natrénované niečo úplne iné a rýchlejšie. To mi je však jedno, lebo titul mám doma. Už som ho dlho chcel, konečne som dostal možnosť bojovať oň, vyhral som a strašne sa teším. Je to naozaj veľmi emočné.“ Príčinu porážky poodhalil aj Kolodzej: „Tiež mi prišlo také divné, že on je domáci, ale tak boxuje za domáci klub. Keď som pozeral súperove videá, vedel som, že je na tom dobre kondične a že pôjde do mňa od začiatku v plnej paráde. Určite zavážil najmä highkick v prvom kole, po ktorom ma počítali. Potom to bolo vyrovnané a možno som mal aj miestami prevahu, ale rozhodli rozhodcovia. Už som zažil titulovú prehru, ale v domácom prostredí bolí ešte viac.“

Posledný boxerský súboj Aleksandra Šerbiča (vpravo) v kariére. (Snímka: mik)

Tak naposledy…

Takmer presne pred rokom ukončil dnes už 43-ročný Bosniak a šéftréner Alex Gym Poprad Aleksandar Šerbič aktívnu kariéru na kežmarskom Knockout II. Boxerské rukavice však ešte poslednýkrát zvesil z klinca, no proti Martinovi Oršuliakovi z Dolného Kubína neuspel. „Sľúbil som jednej veľmi blízkej osobe, že jej dám možnosť, aby sa na mňa pozrela naživo. Rozhodol som sa takto aj preto, že Kežmarok nebolo moje mesto. Tu bývam, tu žijem, naskytla sa príležitosť, sľúbil som sa Lukášovi Bodymu, ale už teraz môžem povedať, že je naozaj koniec. Tento svet ostáva mladým, čo sme aj videli. Už to nie je pre mňa. Aj keď si pamätám, keď som ja mal 22 rokov. Išiel som do toho férovo silou. Toto už bolo cez čiaru, lebo celý čas sa tlačil na mňa. Ja som s Bodym kamarát už dlhé roky. Urobil som láskavosť jemu a aj on mne, takže máme remízu,“ prezradil Šerbič. Najrýchlejší duel večera predviedol v K1 Nitran Cyril Pažitný, ktorý už v 1. kole zložil Ukrajinca Stashkiva dvakrát k zemi a po druhom počítaní bol koniec. Nasledovala krátka prestávka venovaná charite, kde sa od divákov vyzbieralo 1 150 eur a 500 eur pridali pre deti s autizmom sponzori.

Tarik Mahilon (vľavo) verzus Samuel Hadzima (vpravo). (Snímka: mik)

Titul pre Hadzimu

Posledné kvarteto zápasov sa začalo boxom, kde Košičan Radoslav Estočin porazil Poliaka Adama Koprowskeho. Samuel Hadzim z Body Gym Poprad má za sebou životný výsledok, pretože v K1 proti Belgičanovi Tarikovi Mahilonovi získal Internacionálny titul WKN. „Po Vianociach sme sa začali pripravovať a makať. Súpera som poznal, vedel som, že zapája viac nohy. Bol to celkom vyrovnaný zápas, no potriafal som čistejšie údery. Súper síce viac kopal, ale boli to kopy do krytu, ktoré ma nijako extra neohrozili a neboli ani bodované. Dával som si pozor na stehná, aby som to blokoval a ustrážil som si aj kolená. Zaslúžene je to doma. Je to neskutočný pocit, keď na to driete deň-noc a konečne príde vytúžené ovocie. Doprial by som to každému športovcovi, ktorý pre niečo trénuje a má svoje sny. Bola super atmosféra, ľudia ma každý rok tlačia dopredu, za čo im veľmi ďakujem. S chalanmi trénujeme už nejeden rok a vzhľadom na to, že z Popradu som tu bol sám, mal som od nich veľkú podporu,“ vyjadril sa Hadzima.

Vladimír Idrányi (vpravo) proti Colinovi neuspel. (Snímka: mik)

Podľa pravidiel K1 boli aj zvyšné dve konfrontácie. Ivan Bartek z Nového Mesta nad Váhom vyhral nad Čechom Petrom Vondráčkom a Vladimír Idrányi z Prievidze nestačil na Francúza Dylana Colina, ktorý získal Titul majstra sveta WKN.

Šéftréner Body Gym Poprad a promotér Simply The Best 18 Lukáš Body. (Snímka: mik)

Bez Možného i Garaja

Akciu zhodnotil aj organizátor Lukáš Body: „Dva mesiace príprav a posledný týždeň bol šupy-bomby. Za tri dni som spal asi desať hodín. Už je to za mnou a myslím, že to dopadlo super. Posledný zápas bol čerešničkou na torte. Mám aj v hlave súboj Dylan Colin verzus… viem koho oslovím. Taktiež je neskutočné čo Petr Vondráček vo svojich rokoch dokáže predviesť. Keď niektorí už skáču do truhly, on zápasí s mladými chlapcami.“ Body mohol byť spokojný aj so svojimi zverencami: „Erik Matejovský šiel veľmi dobre. Samo mal vyrovnané prvé kolo. Prepadával však trošku v úderoch, tak som mu povedal, že musí nechať priestor trošku aj na boxovanie. Za posledné dva mesiace som s ním dosť pracoval a vidno, že sme sa posunuli. Som rád, že títo chlapci sú skromní ľudia, nie sú namyslení majstri sveta a prajem im to.“ Na Simply The Best 18 sa však nepredstavili dve najznámejšie tváre Body Gym Poprad. K absencii Tomáša Možného sa Body nechcel vyjadrovať a Pavla Garaja trápi zranené koleno.

Michal KLEIN