Futbalisti triumfovali štvrtýkrát za sebou

Druholigová jar je už v plnom prúde a Poprad bojuje o špicu i postup do Fortuna ligy.

S podbrezovskou rezervou to vyšlo iba o gól. (Snímky: rov)

Pohľad na tabuľku nasvedčoval, že v piatok by o víťazovi nemalo byť pochýb, pretože podbrezovské béčko uzatvára pelotón. „Železiari“ však na jar našli formu, zdolali Zvolen i Skalicu a body si rozdelili s rezervou Žiliny. Domáci Popradčania sa najskôr zastreľovali z diaľky a potom to nebezpečne skúšali z rohových kopov. Pri jednom z nich musel po Palšovej hlavičke zaskočiť brankára Vavrúša Haščák. Ďalší už bol aj s gólovou koncovkou, keď sa lopta dostala až na hranicu šestnástky a Zošák trafil presne k ľavej žrdi. Aj v druhom dejstve Poprad ovládal hru a vytváral si ďalšie príležitosti na skórovanie. Najväčšiu z nich mal po adresnom Zošákovom centri z pravej strany do pokutového územia Šesták, no jeho strelu Vavrúš bravúrne zneškodnil. Podtatranci tak po triumfe 1:0 natiahli sériu víťazstiev na štyri za sebou, a kým Sereď v nedeľu nezdolala rezervu Žiliny, trónili na prvom mieste tabuľky.

„Vedeli sme, že súper má v jarnej časti lepšiu formu ako to bolo na jeseň. Snažili sme sa byť od začiatku aktívni, nebezpeční, čo sa nám darilo. Prvých 30 minút bolo z našej strany veľmi dobrých. Tlačili sme súpera na jeho vlastnú polovicu, škoda, že sme k vedúcemu gólu nepridali ešte jeden. Priniesol by na naše kopačky viac pokoja. V druhom polčase bol súper aktívnejší. Mysleli sme aj na zadné dvierka, museli sme sa až do konca sústrediť aj na defenzívu,“ hodnotil pre fkpoprad.sk asistent trénera domácich Mikuláš Dvorožňák a doplnil ho Ján Hatok, ktorý absolvoval prvý kompletný zápas na jar: „Dobre sme vstúpili do zápasu. Vytvorili sme si šance, škoda, že sme ich nepremenili. Potom trošku prišla nervozita, predsa len 1:0 je tesný výsledok. Druhý polčas sme viac odbojovali ako zvládli technicky. Základ je, že sme vyhrali. Máme teraz nabitý program, možno nám už aj trochu dochádzali sily.“

Po sérii domácich stretnutí sa FK Poprad v utorok vydá do Liptovského Mikuláša dohrať 19. kolo a 14. apríla sa predstaví v Stupave, kde má svoje domáce prostredie bratislavský Inter.

(mik)