Popradské basketbalistky ukončili sezónu víťazstvom v Nitre

V Extralige žien sa nebojuje iba o medaily, ale hralo sa aj o umiestnenie.

Lucia Hadačová. (Snímka: mik)

BAM Poprad stroskotala vo štvrťfinále play-off na Šamoríne, ale ostala aspoň v hre o 5. priečku. Prvou prekážkou bol bratislavský Slovan, ktorý bez problémov vyradila a v stredu sa rozbehla séria s Nitrou. Prvý duel sa hral pod Tatrami a napriek tomu, že hostky miestami aj viedli, Popradčanky predsa len triumfovali 67:62. Keďže bola séria vypísaná len na dve víťazstvá, BAM-ka mala v sobotu pod Zoborom mečbal. Stretnutie bolo opäť vyrovnané, Poprad až na pár úsekov celý čas aspoň tesne viedol a Nitru zaslúžene porazil 65:73.

Popradčanky sa mohli aspoň v závere sezóny spoľahnúť na bývalú reprezentantku Luciu Kupčíkovú. (Snímka: mik)

„Nitra má mladé húževnaté dievčatá, ktoré bojujú o každú loptu, takže sme vedeli, že jednoduché to mať nebudeme. V prvom domácom stretnutí sme očakávali iný priebeh, bolo to až príliš ťažké. Druhý v Nitre bol už v našej réžii, kontrolovali sme ho, diktovali tempo i hru. Pomohla nám najmä posledná štvrtina, ktorú sme vyhrali o 9 bodov. Po tretej to bolo o bod pre Nitru, takže sme sa trošku odtiahli. V oboch zápasoch sme teda zabrali v posledných desaťminútovkách. Škoda, že sme si to nechali až na záver, ale play-off je týmto špecifické,“ vyjadril sa dočasný tréner BAM Poprad Ján Hricko.

Ján Hricko prevzal taktovku na záver ročníka po Milanovi Černickom. (Snímka: mik)

Dievčatá spod Tatier tak v Extralige žien obsadili uspokojivé 5. miesto, aj keď chceli byť o priečku vyššie, čo potvrdil aj Hricko: „V rámci basketbalového napredovania to bola dobrá sezóna. Jasné, že tam bola určitá sínusoida výkonov, veď nikdy to nejde priamočiaro. Striedajú sa lepšie momenty a zápasy s horšími. Hrali sme však dobrý basketbal, ale prišlo aj zopár zakopnutí. Naša forma gradovala ku koncu nadstavby v skupine o 1. – 4. miesto. Absolvovali sme vynikajúce duely s Piešťanmi, Ružomberku sme podľahli iba o dva body. Vo štvrťfinále však prišiel útlm a zápasy proti Šamorínu sme nezvládli. Prešli však dva dni, povedali sme si, čo chceme a vrátili sme sa na víťaznú šnúru. V 2. kole play-off sme zvíťazili vo všetkých štyroch stretnutiach. Sezónu hodnotím veľmi pozitívne, aj keď cieľom bolo byť v hornej štvorke.“

Michal KLEIN