Popradskí futbalisti sú aktuálne na druhej priečke v tabuľke

Podtatranci odohrali minulý týždeň dva zápasy s plným bodovým ziskom.

Súboj Maťaša s Bardejovčanom Sarkim. (Snímka: rov)

Zdá sa, že druholigisti z Popradu našli po kostrbatom vstupe do jarných súťažných duelov svoju tvár. Na triumf v Spišskej Novej Vsi totiž dokázali nadviazať. V utorok 27. marca sa dohrávalo 18. kolo, v ktorom Poprad hostil nerozbehnutý Bardejov. Skóre hneď na začiatku otvorili domáci. Zošák centroval z pravej strany do malého vápna, kde si brániaci Nemergut zbytočne spracovával loptu, ešte sa aj pošmykol a Kukoľ jeho zmätky potrestal. Popradčania si vytvárali príležitosti, no Šesták, Horváth ani Zošák náskok nezvýšili. Po polhodine sa však dočkal kapitán Palša, ktorý si najlepšie vyskočil na Kukoľov roh. „Partizáni“ boli za aktivitu po prestávke rýchlo odmenení, keď sa ujala Hamuľakova strela z rohu pokutového územia. Na to ihneď gólovo odpovedal Šesták, ku ktorému sa poodrážala lopta po dlhom autovom vhadzovaní. Ofenzívny futbal tešil 340 divákov, no na výsledku 3:1 sa už nič nezmenilo.

Glebko bojuje o loptu s Kukoľom. (Snímka: mik)

Skúsene to zvládli

„Bardejov bol pred zápasom neznámou. Veľa sme toho o nich nevedeli, keďže hrali prvý majstrovský zápas jari. Súper bol aj preto dosť nabudený. Určite nám pomohol rýchly prvý gól, po druhom sme sa ešte viac upokojili. Škoda začiatku druhého polčasu, keď sme zbytočne inkasovali. Súper si potom vytvoril menší tlak, ale, našťastie, hneď sme kontrovali ‚Šestym’, a potom sme si to až do konca kontrolovali. Mali sme v nohách sobotňajší duel, ale skúsene sme to zvládli,“ vyjadril sa pre web fkpoprad.sk strelec prvého gólu FK Poprad Vladimír Kukoľ.

Lukáš Horváth (vpravo) sa proti Zvolenu tentoraz strelecky nepresadil. (Snímka: FK Poprad)

Rovnaký výsledok

Hneď v sobotu bolo v II. lige na programe riadne 22. kolo, v ktorom sa popradskí futbalisti opäť predstavili doma v NTC. Pred 540 priaznivcami v upršanom počasí privítali Zvolen, s ktorým si chceli napraviť reputáciu po zbabranom jesennom dueli. Domáci začali opäť aktívne v ofenzíve, no tentoraz sa na gól načakali trochu dlhšie, pretože hlavičku Horvátha brankár Gábriš ešte zneškodnil. Desať minút pred prestávkou však poslal do ohňa z ľavej strany parádny center Kica a Šestákovi takéto lopty na hlavu evidentne chutia. Po návrate zo šatní dážď intenzívne zmáčal ihrisko, takže pre nebezpečnejšie akcie bol lepší vzdušný priestor. Na to boli vhodné aj rohové kopy. Jeden taký zahral Medak, Šašinka ho predĺžil a Palša bez problémov skóroval tentoraz nohou. Vzápätí však prišla odpoveď Zvolena, keď Gonçalves zahral štandardku priamo na Gregáňovu hlavu. V závere však ešte z priameho kopu trafil Kukoľ a Poprad tak opäť triumfoval 3:1.

Súboj Jackuliaka s Kicom. (Snímka: FK Poprad)

Čo chceli, to splnili

„Chceli sme natiahnuť sériu víťazných zápasov. Vedeli sme, že súper príde s defenzívnou taktikou. Húževnato bránil a na ťažkom teréne sa dobre pohyboval. V mužstve má veľa mladých hráčov, ktorí chceli ukázať všetko, čo vedia. Zápas sme dobre rozohrali, vytvorili sme si územnú prevahu. Dali sme gól v prvom polčase, v druhom sme výsledok navýšili. Potom sa nám však nepodarilo ubrániť štandardnú situáciu a súper znížil. V závere sme si museli dať pozor aj na zadné dvierka. Do konca zápasu to bolo otvorené, ale prevahu sme korunovali tretím gólom,“ hodnotil pre oficiálny web FK Poprad asistent trénera Belejčáka Mikuláš Dvorožňák.

Podtatranci ťahajú už trojzápasovú šnúru víťazstiev a keďže vedúca Sereď iba remizovala v Šamoríne, z druhého miesta tabuľky na ňu strácajú už iba dva body. Ďalšie stretnutie odohrajú opäť doma už v piatok, keď privítajú poslednú rezervu Podbrezovej.

(mik)