UKF Nitra má v súboji s Kežmarkom o bronzové medaily mečbal

Sezóna vrcholí aj volejbalistkám spod Tatier.

Nitranky rázne kráčajú za medailou. (Snímky: mik)

KV MŠK Oktan Kežmarok vyradil vo štvrťfinále Extraligy žien Prešov, no v semifinále už bez zranenej smečiarky Dragašekovej stroskotal na bratislavskom Strabagu, ktorý je víťazom základnej časti. O titul sa tak bijú dva kluby z hlavného mesta a s Kežmarkom bojuje o bronz UKF Nitra. Prvý duel série na tri víťazstvá sa hral vo štvrtok pod Zoborom. Prvé dva sety zvládlo lepšie domáce družstvo zhodne 25:17, no v treťom prišiel cenný čiastkový triumf Kežmarčaniek 24:26. Favorit sa však okamžite oklepal, štvrté dejstvo vyhral 25:16 a celý zápas 3:1. Hostky bodovo potiahli najmä legionárky Richardson s Klisurou. „Asi do polovice sme sa držali, no pokazili sme servis a na podanie sa dostali najlepšie servujúce hráčky súpera. Nechytili sme si 3 – 4 príjmy a zase sme boli dole. Pripisujem to strate koncentrácie. Môžete dostať jedno eso, ale nie štyri za sebou. To je však o hlave,“ vyjadrila sa trénerka KV MŠK Blanka Špaková.

Neskladali lopty

Odveta pod Tatrami bola na programe v nedeľu podvečer, no Nitranky sfúkli domáce volejbalistky v prvom sete hladko 12:25. Potom Kežmarčanky pridali a držali krok s favoritom až takmer do koncovky. UKF-ka však v kľúčových momentoch potvrdila svoju kvalitu, zvíťazila 20:25 i 16:25 a po triumfe 3:0 má medailu už takmer na krku. „Ťažko sa hrá, keď si aj prihráte, no kľúčové hráčky neskladajú lopty. Celé to potom ide dolu. V prvom sete sme pokazili 4-5 podaní, nechytili sme päť príjmov a to už je mínus desať. Keď sme si však prihrali a dokázali to aj trošku rozhodiť, držali sme s nimi krok, čo bolo vidieť aj v druhom sete,“ hodnotila Blanka Špaková.

Ešte veria v obrat

Počas dlhodobej súťaže výsledky dokázali, že Strabag, Slávia a UKF Nitra vytvorili akúsi silnú trojku, ktorej sa konkurenti nedokážu priblížiť. Všetko nasvedčuje tomu, že pre sezónu 2017/18 to oprávnene budú aj medailisti Extraligy žien. Kežmarčanky napriek dvom porážkam zbrane neskladajú a bronz by chceli Nitre ešte vyfúknuť. „Ja verím vždy, kým nie je odpískaná posledná lopta. Vyhrali sme tam jeden set, súper takmer vôbec nestriedal a stále bol v najsilnejšom zložení. V stredu sa skúsime pobiť o to, aby sa v sobotu hralo ešte v Kežmarku,“ povedala kormidelníčka Špaková, ktorú doplnila jej hrajúca asistentka Monika Smák: „Mám pocit, že máme dlhší rozbeh, kým sa dostaneme do optimálnej hladiny. V prvom sete sa ešte rozcvičujeme, na začiatku druhého hra už ako-tak vyzerá. Tretí je z našej strany najlepší a keď sme koncentrované, tak sa nám ho aj podarí vyhrať. Vo štvrtom nie že by sme pokračovali, ale príde jedna-dve chyby, ktoré nás položia. Ideme do Nitry a dúfam, že ju potrápime. Musíme si veriť. Keď dokážeme zvíťaziť v jednom sete a v ďalších do 17 držíme krok so súperom, tak pokiaľ budeme takto schopné zvládnuť dva celé sety, prečo by sme nedokázali triumfovať v zápase?“

Michal KLEIN