Vinári v Lomnici degustovali 125 vzoriek (+fotogaléria)

V piatok sa pod Tatrami uskutočnil už deviaty ročník ochutnávky vín. O chutiach Podtatrancov sme sa porozprávali s garantom tejto akcie, modranským vinárom Vladimírom SODOMOM.

Vinár Vladimír Sodoma (vľavo) v rozhovore s členom Podtatranského vinárskeho spolku Dušanom Blablom. Snímka: mam

 

Priblížte hlavnú myšlienku tejto akcie vinárskeho spolku, ktorý bol pod Tatrami spočiatku dosť exotický.

» Táto akcia spoluodkupuje vína, ktoré zostali z modranskej výstavy Vitis Aurea, odkiaľ postupujú vína do Národného salónu vín. Teraz sme si tu pod Tatry doviezli 125 vzoriek. Moja snaha je, aby tu návštevníci našli čo najväčší sortiment. Počas tých niekoľkých rokov, čo ju organizujeme, sme zistili, že sa tu menej pije červené víno. Do popredia, naopak, ide ružové, lebo je tu veľmi veľa žien. Ružové víno býva polosuché a obsah cukru v ňom sa pohybuje od štyroch do pätnástich gramov. To sú vína, ktoré sa veľmi dobre hodia na letné pitie. Majú vyšší obsah kyselín, a aj preto sa dobre pijú v horúčavách – ak sú správne vychladené.

Ešte stále teda prevláda fakt, že ružové vína pijú najmä ženy, alebo je to len mýtus?

» Ja som sa dostal k ružovému vínu v roku 1984. V zahraničí som sa pýtal, koľko percent z predaja tvoria vzorky ružového vína. Povedali mi, že maximálne štyri percentá. Teraz si myslím, že v našom prípade je to už viac ako štyri percentá. A to aj kvôli tomu, že sa nepijú už iba v lete, ale sú vhodné aj na vianočný trh. Odhadujem, že spotreba ružových vín by mohla ísť tak okolo desiatich percent. Ženy však napríklad rady pijú muškát, voňavé víno, polosuché, ktoré má asi 12 gramov cukru. To mávajú ženy veľmi rady.

Vzorky, ktoré sú na tejto ochutnávke, ste všetky vyberali vy osobne. Na základe čoho?

» Ak sa na ne dobre pozriete, každá fľaša má svoje označenie, číslo vzorky. Ak je na fľaši nad číslom vzorky uvedené napríklad číslo päť, znamená to, že toto víno má zlatú medailu z výstavy Vitis Aurea. Čím vyššie číslo, tým vyššia kvalita. Sú tu niektoré vzorky označené aj dvojkou, čo znamená, že nemajú medailu, ale sú tu preto, aby sa rozšíril sortiment.

Od koľkých výrobcov ste vybrali vzorky?

» Počet výrobcov som si nespočítal, ale na samotnej výstave  Vitis Aurea sme ich mali osemdesiat. Aj tu sme priniesli naozaj slušný počet.

Správne by sa vraj víno malo degustovať tak, že sa vypľúva, neprehĺta. Je to naozaj pravda?

» To je práve to najnesprávnejšie, čo môže byť. Víno je potrebné prehltnúť, lebo aj koreň jazyka vám povie, čo v tom víne je, akú má silu. To je veľmi dôležité. Podľa môjho názoru by sa na takýchto akciách vzorky vypľúvať nemali.

S vínom sa tiež spája domnienka, že najkvalitnejšie je biele suché a tie sladšie nie sú až tak vysoko hodnotené. Je to pravda?

» Nepovedal by som, že by boli horšie hodnotené. Ale je pravda, že cukor vám mnoho vecí v tom víne zakryje. Cukor tiež urobí aj istú hustotu vína.

Keby ste mali spomedzi týchto vzoriek vypichnúť jednu, ktorú by ste vy určite odporúčali ochutnať, ktorá by to bola?

» To sa nedá povedať. Tu je taký široký sortiment, že to naozaj nejde. Zároveň by som nerád niekoho urazil. Máloktorý vinár je taký ortodoxný, že propaguje len jednu sortu vína. Je to dosť subjektívne.

Vinársky spolok pod Tatrami je vcelku netradičný. Našiel si už svojich stálych stúpencov?

» Podtatranský vinársky spolok má teraz okolo 40 členov a postupne sa rozrastá. Robili sme rôzne akcie. Takáto ochutnávka tu bola prvýkrát pred deviatimi rokmi. Vtedy sme ešte mali slabý úspech. Druhý ročník bol už lepší a po treťom už členovia organizačného výboru nemuseli nič doplácať. V súčasnosti je tu toľko ľudí, že keby sme mali v sále ešte o 20-30 miest viac, pokojne by sme to pokryli. Je vidieť, že aj kultúra pitia vína sa dostáva na veľmi slušnú úroveň.

FOTOGALÉRIA:

Mária Mlaková