FK Poprad do Fortuna ligy nepostúpi

Futbalisti odohrali v sobotu na Záhorí kľúčový zápas jari.

Kľúčový duel zvládli lepšie Skaličania. (Snímka: archív/rov)

Druholigisti spod Tatier do jarného súťažného kolotoča síce vstúpili výborne, no v apríli prišli porážky na Liptove, v Stupave s bratislavským Interom či domáce remízy proti Trebišovu a Komárnu. Pre šancu na postup do najvyššej súťaže tieto straty bodov pre FK Poprad znamenali ultimátum víťazstiev vo zvyšných kolách. Proti Novému Mestu nad Váhom to doma síce vyšlo, ale na zverencov trénera Belejčáka čakal súboj pravdy s priamym konkurentom o barážovú priečku v Skalici.

Zápas o jednom góle

Domácim by dozaista vyhovovala aj remíza, keďže Poprad by už mal iba teoretickú šancu dotiahnuť sa, takže Podtatranci boli od začiatku, pochopiteľne, aktívnejší. V prvom polčase stojí za zmienku najmä Maťašova šanca a ofenzívne snahy hostí neutíchali ani po zmene strán. Zošák ani Kukoľ však do priestoru Fišanovej brány netrafili, a tak sa k slovu dostali aj Záhoráci. Šebesta a po rohovom kope aj Szöcs pochodili rovnako a Malec zasahovať nemusel. Pätnásť minút pred koncom však na hranici pokutového územia domáci kanonier Haša parádne obstrelil Hrica a gólman Malec nemal šancu. Skalica triumfovala 1:0 a ešte teoreticky môže ponaháňať aj vedúcu Sereď. Postupové nádeje pre FK Poprad teda zhasli. V nedeľu doma proti Šamorínu a v poslednom stretnutí sezóny v Žiline tak bude hájiť aktuálnu tretiu priečku.

O Fortuna ligu sa pobije súper. (Snímka: archív/rov)

Vietor prospel súperom

„Určite sme sklamaní, v kabíne sú všetci smutní. Celú sezónu sme na niečom pracovali. O celkovom neúspechu rozhodli štyri straty, ktoré sme mali – dve vonku a dve doma. Potom sa to už ťažko doháňalo. V tomto zápase nám chýbalo trochu šťastia. Ak by sme ho mali, mohli sme si domov odniesť tri body. Skalica si to uhrala skúsene, takticky. Počkali si na jedinú strelu, ktorú mali a trafili to presne. Na rozdiel od nás využili silný vietor v tomto zápase,“ vyjadril sa pre fkpoprad.sk sklamaný český stopér Jakub Hric a doplnil ho aj popradský tréner Jaroslav Belejčák: „Skalica urobila všetko preto, aby v tomto zápase vyhrala. Nemáme sa za čo hanbiť. Podali sme celkom dobrý výkon, žiaľ, v koncovke sme sa nepresadili. V prvom polčase sme hrali s vetrom, chlapcom sme prízvukovali, aby viac strieľali. Nepokúšali sme sa o streľbu, hoci sme mali podporu vetra.“ Omnoho spokojnejší bol kormidelník Skaličanov, ktorí budú hrať v tom horšom prípade baráž o Fortuna ligu, Jozef Kostelník: „Bol to veľmi dobrý, takticky vedený zápas. Hra sa väčšinou odvíjala v strede poľa, kde súper prehusťoval pásmo. Oba tímy čakali na jednu šancu, my sme si ju vytvorili a dokázali sme ju premeniť. S prístupom našich hráčov sme veľmi spokojní.“

(mik)