Krátke správy zo športu – 18. týždeň

Vo Svite vyhrali hasiči zo Štrby

Štvrtého mája si hasiči pripomínajú sviatok ich patróna sv. Floriána. S týmto dátumom sa spája viacero akcií, jednou z nich bol uplynulú nedeľu 27. ročník súťaže družstiev O putovné poháre mesta Svit. Medzi mužmi na prvom mieste najlepší čas dosiahla Štrba. Domácemu Svitu patrila druhá priečka a tretie miesto obsadilo Spišské Bystré II. Aj u žien prvenstvo patrilo Štrbe. Tímy si pripísali prvé body do 24. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy, ktorá pokračuje v Spišskej Teplici 6. mája so začiatkom o 10.00 h.

Boxerom sa darilo za hranicami

Členovia Body Gymu Poprad majú za sebou úspechy na medzinárodných súťažiach. Samuel Hadzima sa zúčastnil na akcii vo Francúzsku, kde predviedol vyrovnaný zápas. Prvé kolo bolo remízové, druhé a tretie prehral, no vo štvrtom opäť triumfoval. V noci z nedele na pondelok sa zástupcovia klubu s Pavlom Garajom vrátili z Bahrajnu. Boxovalo sa na šesť kôl, Pavol Garaj sa postavil proti súperovi z Francúzska a vyhral. „Je to zaslúžená výhra pre Paľa a cenný skalp,“ zhodnotil Lukáš Body.

Stará Ľubovňa zažila top atmosféru

Od 29. apríla do 3. mája prebieha 35. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Karpatský pretek kuriérov. Zahŕňa spolu 950 km karpatských ciest na území Maďarska, Slovenska a Poľska. Súťažiaci, asi 120-ti profesionálni cyklisti do 23 rokov, pochádzajú z jedenástich krajín sveta. Do Starej Ľubovne zavítali v rámci 4. etapy pretekov v utorok 1. mája, kde sa vrátili po 20 rokoch. Trasa viedla ďalej cez Hniezdne, Nižné Ružbachy, Podolínec, Toporec, Veľkú Lesnú, Haligovce, Stráňany, Veľký Lipník, Kamienku.

Jubilejný 40. ročník akcie

Športový klub GY-TA Poprad pozýva na okrúhly, 40. ročník súťaže v športovej gymnastike o Pohár primátora Popradu. Súťažiť sa bude v kategóriách staršie žiačky, mladšie žiačky a juniorky. Akcia sa uskutoční v sobotu 5. mája v telocvični Základnej školy na Dostojevského ulici v Poprade. Slávnostné otvorenie súťaže je naplánované na 9.45 h.

Cyklisti budú súťažiť v Zlatnej

Mesto Kežmarok pozýva záujemcov na preteky horských bicyklov. Akcia bude v nedeľu 6. mája spojená s otvorením novej oddychovej zóny v Zlatnej-Hájovni. Štart pretekov je o desiatej doobeda, registráciu otvoria o pol deviatej ráno. Pripravených je viacero kategórií od Baby – pre najmenších s odrážadlami – až po kategóriu dospelých. Organizátori zabezpečili pre každého účastníka pretekov občerstvenie zadarmo.