Krátke správy zo športu 18. týždeň

Levočanom postup unikol až vo finále

Tretia najvyššia basketbalová súťaž mužov vyvrcholila uplynulý víkend vo Final Four v Levoči, kam sa dostali dva najlepšie tímy zo západu a dva z východu. BK MŠK Kežmarok obsadil v 2. lige – východ 4. priečku, takže medzi najlepšie kvarteto nepostúpil. Z 2. miesta tam však prenikol BK Slovenský Orol Levoča, ktorý v sobotu vyhral 58:56 nad BK Exit Nitra. Do 1. ligy však po nedeľnom triumfe 67:89 nad domácimi postupujú Dolnokubínčania. V súboji o tretiu priečku Holíč porazil Nitranov 79:64.

Pohár primátora ide do Mikuláša

ŠK ŠG GY-TA Poprad v sobotu zorganizoval už 40. ročník Pohára primátora Popradu v gymnastike, kam prišli aj tri kluby z Českej Republiky. Medzi najmladšími žiačkami vyhrala Šumperčanka Lenka Machytková a domáca Diana Šavelová skončila druhá. Šumperk ovládol pódium mladších i starších žiačok, kde medzi mladšími zvíťazila Sabina Žandová a medzi staršími Adéla Osladilová. Pohár primátora získala Liptáčka Klaudia Figová, ktorá triumfovala medzi juniorkami, kde Tereza Kremmerová
z Popradu skončila tretia.

Šachista Krajňák doma dominoval

V nedeľu sa 32 hráčov z Veľkej Lomnice, Popradu, Kežmarku, Spišskej Teplice i Vernára zúčastnilo 21. ročníka Šachového turnaja o majstra obce Veľká Lomnica. Hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl s limitom 2×15 min. Medzi najlepšími boli Veľkolomničania. Ján Krajňák zvíťazil pred Petrom Vonglárom a Jánom Husákom. Na tomto podujatí sa bojuje aj o Cenu obce Veľká Lomnica, ktorú taktiež získal Ján Krajnák. Druhú a tretiu priečku obsadili Popradčania Vladimír Kopnický a Ľubomír Ondo.

Šuňavčania o chlp zdolali Štrbanov

Podtatranská hasičská liga pokračovala v nedeľu 2. kolom. Súťažilo sa na 18. ročníku O pohár starostu obce Spišská Teplica. Medzi mužmi do 35 rokov vyhrala Šuňava tesne pred Štrbou a Sp. Vlachmi. U žien zvíťazili domáce, druhé boli Štrbanky a tretie Šuňavčanky. Nechýbal ani dorast, kde prvenstvá z minulého roka obhájili Gánovčania i Spišskosobotčanky. Batizovce sa zase tešili vo veteránskych kategóriách medzi mužmi i ženami. Najlepšími prúdarmi boli domáca Maximová a Šuňavčan Muranský.

Úspechy plavcov na Orave

Počas posledného aprílového víkendu sa konala Veľká cena Dolného Kubína, kde nechýbal ani KP Aqaucity Poprad. Zlato si na 200 m motýlik vyplávala Agáta Pitoňáková, dve striebra a bronz pridal Richard Janček, Zuzana Daňová získala striebro a tri bronzy. Dve tretie priečky si vybojoval Jakub Rigda a po jednom bronze pridali aj Natália Mudráková, Adam Slimák, Lucas Havlík i chlapčenská štafeta (Ertel, Kosec, Rigda, Pavlák) na 4×50 m voľným spôsobom.