Krátke správy zo športu 19. týždeň

Popradčania úradovali proti Francúzom

Minulý týždeň pokračovali hokejové MS v Dánsku, kde Slovensko reprezentuje aj trio „kamzíkov“. Aj vďaka gólu popradského odchovanca Marcela Haščáka naši zdolali Rakúšanov 4:2 a pri triumfe nad Francúzskom 3:1 hrali Podtatranci prvé husle. Dávid Bondra i Dávid Buc skórovali a keďže Buc aj dvakrát asistoval, bol vyhlásený za najlepšieho hráča stretnutia. Švédom sme podľahli 3:4 pp a s Rusmi sme v pondelok hrali po našej uzávierke. Skupinu Slováci uzavrú v utorok od 16.15 h proti Bielorusku.

Otvorili footgolfové ihrisko

Footgolf je kombináciou futbalu a golfu. Hráči sa snažia kopaním do lopty trafiť jamku na čo najmenej pokusov. Veľkolomnický Black Stork 8. mája otvorili 18-jamkové ihrisko práve na tento šport. Krstným otcom sa stal syn trénera futbalovej reprezentácie Ján Kozáka ml., ktorý patrí medzi najlepších svetových foot­golfistov podobne ako zúčastnení Argentínčania Nico Garcia či Perrone Matias. Spomedzi 40 hráčov si však najlepšie počínal Tomáš Bartko, ktorý ihrisko s parom 72 zvládol na 73 rán.

Potocká triumfovala aj v Bratislave

Počas prvého májového víkendu sa konalo viacero plaveckých mítingov, kde nechýbali ani členovia KP Aquacity Poprad. Osmička juniorov sa zúčastnila bratislavského ORCA Cup-u, no v silnej medzinárodnej konkurencii na medaily siahla iba Tamara Potocká v disciplíne motýlik. Na 50 m zvíťazila a na 100 m brala striebro. Mladší junior Marek Koreň sa zase zúčastnil Multistretnutia krajín V4 v Plzni, kde si zaplával „osobák“ na 200 m prsia a časom 2:33,85 min sa kvalifikoval aj do reprezentácie.

Na Liptove dominovala Krejčiová

Najväčšia výprava popradských plavcov s 51 pretekármi však cestovala do neďalekého Liptovského Mikuláša na Veľkú cenu Liptova. Podtatranci tam lovili jednu medailu za druhou. Zuzana Krejčiová ich získala až sedem, Richard Janček štyri, Martin Janček a Zuzana Daňová po tri, Nina Hudžíková s Ninou Švarcovou po dve a Lucas Havlík, s Danielom Molitorisom pridali jednu. Zlato si vyplávala aj zmiešaná štafeta (Švarcová, Kučera, Krejčiová, Molitoris) na 4 x 50 metrov voľným spôsobom.

Víťazstvá Zoričáka a Tajboša

V stredu sa 36 hráčov zúčastnilo 16. kola Bowling Tour mesta Poprad. Anton Zoričák ovládol skupinu A od začiatku do konca. Triumfoval v kvalifikácii a výkonom 238 aj vo finále. Priemerne hádzal 218,29 a zaznamenal aj najvyšší náhod dňa 277. Druhý skončil Jozef Hegenbart a tretí Vladimír Pavlikovský. Prvenstvo v skupine B si vybojoval finálovým výkonom 195 a s priemerom 179,13 Michal Tajboš pred víťazkou kvalifikácie Máriou Kovalčíkovou a Pavlom Bubelínym.