Krátke správy zo športu 20. týždeň

Popradčania sa na MS nestratili

Majstrovstvá sveta v hokeji v Dánsku sa skončili v nedeľu, no Slováci sa domov vrátili už po skupinových bojoch. V reprezentácii bolo aj trio „kamzíkov. Dávid Bondra aj Dávid Buc skórovali proti Francúzom, Patrik Svitana má tri asistencie, Buc pridal dve a Bondra jednu. Raz sa strelecky presadil aj popradský odchovanec Marcel Haščák a rodák z Popradu Tomáš Marcinko nebodoval. V slovenskom tíme mal svoju stopu aj Kežmarok, odkiaľ pochádza gólman Denis Godla, no príležitosť v bráne nedostal.

McDowell s Dindom odchádzajú

V pondelok odštartovala príprava HK Poprad. Trénerovi Stantienovi na zraze hlásilo 22 hokejistov vrátane siedmich juniorov. Zapojil sa aj Patrik Svitana, ktorý má platný kontrakt i Daniel Brejčák, aj keď je ešte bez zmluvy. Spoluprácu minulý týždeň predĺžili Radomír Heizer, Jindřich Abdul a Štefan Fabian. Medzi „kamzíkov“ sa z Košíc vracia Patrik Koyš a opačným smerom putuje McDowell. Ľubomír Dinda bude pokračoval vo francúzskom Lyo­ne. Legionári Ross a Ivanov sa pripravujú individuálne.

Štrbské Pleso ožije behom

Rajec High Tatras Night Run cez víkend napíše už 6. ročník. V piatok od 14.00 do 19.00 h čaká bežcov registrácia a večer si svoj Nočníček odbehnú deti. Najmenší sa však do sýtosti vyžijú aj v sobotu, kedy je pre nich v spolupráci s TV Joj od 10.00 h pripravený Tatranský deň detí. Počas celého dňa sa môžu ešte registrovať aj pretekári na 10 a 5 kilometrov, ktoré štartujú o 19.45 resp. o 20.00 h. V rámci 32. ročníka Dňa detí a športu sa futbalovom štadióne v Štrbe uskutoční štafeta na 100 x 1 000 m.

Staršie žiačky z Popradu majú zlato

V utorok a stredu sa na ZŠ s MŠ Dostojevského konali Školské majstrovstvá SR v gymnastickom štvorboji žiakov a žiačok ZŠ. Organizátorská škola, kde sídli aj popradská GY-TA potvrdila svoju kvalitu. Najmladší chlapci sa stali vicemajstrami, mladší žiaci obsadili šieste miesto a starší nemali zastúpenie. Všetkým chlapčenským kategóriám kraľovali Dubničania. Najmladším dievčatám z Popradu patrí štvrtá priečka, mladšie žiačky skončili tretie majstrovský titul starších žiačok ostáva doma.

Laura Klempová získala dva tituly

V sobotu sa v Košiciach konali Majstrovstvá SR detí a žiakov v karate aj za účasti všetkých podtatranských klubov. Najlepšie z nich sa darilo popradskému Shihanu, ktorého pretekári vybojovali osem medailí (3-3-2) a v bilancii klubov skončili na 8. mieste. Laura Klempová získala zlato v kata aj v kumite. Zvyšné kluby spod Tatier sa do najlepšej desiatky nedostali. ŠKM-KK Stará Ľubovňa získal 12 cenných kovov (2-1-9), popradský Central osem (1-3-4) a MŠK KK Kežmarok tri (1-0-2).