Región Vysoké Tatry sa už pripravuje na leto

Počas nadchádzajúcich jarných a letných mesiacov Región Vysoké Tatry ponúkne návštevníkom regiónu bohatý program a komplexné služby.

Vysoké Tatry sú v lete najmä o turistike. Ilustračná snímka: jat.

Región Vysoké Tatry sa po úspešnej zimnej sezóne intenzívne pripravuje na jarnú a letnú sezónu 2018. Pre návštevníkov chystajú jednotlivé subjekty na nasledujúce mesiace produkty a aktivity nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre aktívnych ľudí a milovníkov športu a tiež pre tých, ktorí majú radi kultúru, históriu či zdravý životný štýl.

Do pozornosti dávajú aj klimatické kúpele

Hlavne v mimosezóne si môžu návštevníci vychutnať pokoj a krásu hôr. „Netreba zabúdať, že Tatry sú aj o množstve produktov na zveľadenie tela a duše, kam je dôležité zahrnúť aj klimatické kúpele. Týmito boli kedysi Vysoké Tatry vďaka klimatoterapii vyhľadávané a známe,“ uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Veronika Littvová.

Na leto je pripravený rôznorodý program

Tatranci hodnotili z hľadiska návštevnosti uplynulú letnú sezónu ako veľmi vydarenú a dúfajú, že Vysoké Tatry pritiahnu návštevníkov aj počas blížiacich sa jarných a letných mesiacov. Ubytovatelia, podnikatelia a samosprávy v spoluprácou s oblastnou organizáciou cestovného ruchu pripravujú pre domácich aj zahraničných turistov ako aj Tatrancov bohatý program, kvalitné služby a množstvo sprievodných akcií, ktoré by mali doplniť turistické aktivity a športové vyžitie. „Veríme, že bohatý program, množstvo sprievodných aktivít, Tatry a spolupráca jednotlivých subjektov v regióne prispejú k úspešnej jarnej sezóne a že prichádzajúca letná sezóna prekoná čísla z minulého roka. Veríme, že toto úsilie prinesie ovocie vo forme spokojnosti návštevníkov,“ dodala Veronika Littvová.

(red)