Trio hokejistov sa vracia pod Tatry

HK Poprad v závere minulého týždňa predstavil nové posily.

Boris Česánek i ďalší mladíci by mali pokračovať. (Snímka: archív/mik)

Máj býva ideálnym časom, kedy kluby lovia na hokejovom trhu tváre pre nasledujúcu sezónu. Pod Tatrami to síce nebývalo zvykom, no teraz „kamzíci“ nechcú zaspať pred konkurenciou. Na vízii, ktorú už dávnejšie vedenie prezentovalo, sa však nič zásadné nemení a prioritou sú popradskí odchovanci i nastupujúca silná generácia z juniorky. Nový tréner Roman Stantien bude môcť do letnej prípravy počítať s mladíkmi ako Krempaský, Česánek, Bjalončík, Kundrik či Vašaš a riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi sa vyjadril, že z hráčov, ktorí v tíme pôsobili počas uplynulej sezóny, by chcel pod Tatrami udržať tucet. S niektorými z nich sa už dohodol, s inými rokuje o predĺžení spolupráce s konkrétnymi menami bude klub fanúšikov priebežne informovať.

Radoslav Macík, Lukáš Paukovček a Ján Ťavoda. (Snímka: HK Poprad)

Útočníci z Liptova

Popradčania už oznámili, že sa dohodli na zmluvách s troma staro-novými „kamzíkmi“. Robustný krídelník Radoslav Macík tu odohral v decembri 2014 štyri stretnutia v rámci hosťovania z rodného Liptovského Mikuláša. „Vtedy tu boli rôzne problémy, ktoré sa týkali najmä financií, preto som tu nechcel ostať. Teraz je všetko inak. Funguje to tu ako má a ak má hráč vytvorené dobré podmienky, odvďačí sa aj lepšími výkonmi. Takmer hneď po skončení sezóny v Nitre ma oslovilo vedenie Popradu s konkrétnou ponukou, s ktorou som rád súhlasil. Budem sa snažiť hrať poctivý hokej. Ak bude potrebné streliť gól, pôjdem za tým cieľom. Ak budem musieť pomáhať v obrane, nerobí mi to problém. Fanúšikovia sa môžu spoľahnúť na to, že budem komplexným hráčom,“ ozrejmil svoj príchod pre hkpoprad.sk Macík, ktorý si urobil dobré meno najmä v Nitre.

Podobnou hokejovou cestou ide aj iný rodák z Liptovského Mikuláša, taktiež dobre stavaný útočník a syn bývalého trénera „kamzíkov“ Pavla Paukovčeka Lukáš, ktorý tu hrával v rokoch 2013 až 2016. Potom nastupoval za Nitru i Liptovský Mikuláš a teraz sa vracia. „Po sezóne ma oslovil Ľudovít Jurinyi. Počas našej debaty nenastali žiadne problémy ani záležitosti, pri ktorých by sme mali odlišné pohľady na vzájomnú spoluprácu. Všetko sa upieklo takmer okamžite. Poprad poznám veľmi dobre. Absolvoval som tu tri sezóny a som rád, že sa tu môžem vrátiť. Veľa sa toho zmenilo a teraz to funguje oveľa lepšie. Všetko je tu na dobrej úrovni,“ vyjadril sa dvadsaťsedemročný center Lukáš Paukovček pre klubový web.

Lukáš Paukovček je v Poprade zo staronových posíl služobne najskúsenejší. (Snímka: archív/mik)

Stokilový Zvolenčan

Ani tretej posile kilogramy rozhodne nechýbajú, no Ján Ťavoda pre zmenu vystuží obranu. Jeho kariéra je spätá najmä s rodným Zvolenom a dres s kamzíkom na hrudi obliekal v prvej polovici ročníka 2015/16, počas úvah tímu o štrajku pre nevyplatené mzdy vtedy stratil trpezlivosť. „Cítil som sa tu veľmi dobre. Bohužiaľ, asi po troch mesiacoch som musel odísť preč. Dôvody boli všelijaké, len nie hokejové. O možnosti obliecť si popradský dres znova som vedel už dávnejšie od môjho agenta. Aj keď som mal viac možností na výber, jednoznačne som sa rozhodol pre Poprad. Po vypadnutí Zvolena v semifinále som aj tušil, že to tam bude cez leto kadejaké a zotrvanie som nepovažoval za reálne,“ opísal situáciu pre hkpoprad.sk vyše stokilový Ťavoda.

Michal KLEIN