Glevaňáka striedajú vo funkcii Kopčík s Kovalčíkom

Od začiatku júna je novým štatutárom hokejbalového MŠK Kežmarok Valentín KOPČÍK.

Valentín Kopíčk. (Snímka: mik)

Aký máte vzťah ku kežmarskému hokejbalu?

» Pracovne som bol päť rokov mimo domova a toto bude už tretí rok, kedy sa pohybujem okolo tímu. V chlapcoch som od prvej chvíle videl veľký potenciál a pred časom som aj na valnom zhromaždení vstúpil do toho, aby tí, ktorí mali odísť, zostali. Odvtedy som k nim bližšie. Chvíľu som pôsobil aj ako brankár, ale len preto, že sme nemali dvojku a ja som sa nechal nahovoriť. Jeden gólman bol na tréningoch na dvadsať hráčov málo. Keďže sa tam nemal kto postaviť, ja som sa obetoval. K športu som inklinoval odmalička a vyrastal som s hokejkou na sídlisku medzi kontajnermi. Hokejbal si zaslúži posunúť sa ďalej a správne fungovať.

Prečo ste sa dali na funkciu štatutára?

» Milan Glevaňák ukončil pôsobenie ako štatutár klubu aj ako tréner. Sám to oznámil na MŠK a potom sme to začali riešiť. Opäť som sa k tomu dostal tak, že sa ma na to pýtali chlapci. Nemáme tu totiž záujemcov, ktorí by tú funkciu v amatérskom športe chceli zastávať. Prebral som to s rodinou a súhlasil som, že ideme do toho naplno. Nie som v tom však úplne sám. Nemám totiž potrebné skúsenosti, takže som si prizval Stanislava Kovalčíka, ktorý sa spolu so mnou stal taktiež právoplatným štatutárom klubu. Aj on je ochotný pomôcť a obetovať svoj voľný čas. Prioritne by sa mal starať o A-mužstvo a ja o mládež.

Milana Glevaňáka budú Kežmarčania v bránke potrebovať . (Snímka: archív/mik)

Ostane Glevaňák aspoň ako gólman?

» Brankár je základom dobrého tímu. Milan to potvrdil aj počas základnej časti minulej sezóny, kedy mal najnižší priemer inkasovaných gólov na zápas v lige. Jeho výsledky svedčia o všetkom a nedovolíme, aby takýto hokejbalista opustil naše mužstvo. Nesmierne si ho vážime a do nasledujúcej sezóny ho určite potrebujeme. Počas uplynulých dvoch ročníkov mal toho veľmi veľa, pretože sa staral úplne o všetko. Jednotlivec to však ťažko zvláda, no on odviedol kvalitnú prácu aj pri mládeži. Kategória U16 sa stala majstrom Slovenska, čo je jeho robota. Venoval sa aj malým detičkám, škôlkarom, ktorých vychováva od prvých športových krokov. Teraz bude mať aspoň čistú hlavu, bude sa môcť viac sústrediť na zápasy a organizačné veci už budú na nás.

Žlto-modrí sa budú môcť opäť oprieť o služby najlepšieho športovca MŠK Kežmarok za rok 2017 a trojnásobného majstra sveta Borisa Oravca. (Snímka: mik)

Ako by mal vyzerať káder pre sezónu 2018/19?

» Kostra tímu zostáva plus-mínus rovnaká. Máme už prisľúbených chlapcov, ktorí síce minulú sezónu nehrali, ale sú to naši, Kežmarčania. S Oskarom Šlachtičom to je zatiaľ 50:50, ale opierať sa budeme najmä o Borisa Oravca, Milana Glevaňáka, Libora Teplického, Šimona Pisarčíka, Mareka Bednára, Tomáša Pospíšila, Denisa Kundľu, Borisa Kantoreka či Dávida Reľovského. Neoslovil som všetkých, ale gro tímu áno. Všetci odpovedali v pozitívnom zmysle. Pomôcť by nám mohol aj Miro Olejník a po skončení hokejovej sezóny by mali byť pripravení aj Filip Vašaš či Lukáš Olejník. Pokúsime sa aspoň trochu omladiť káder. Črtá sa spolupráca so Spišskou Belou, v rámci ktorej si môžeme navzájom vymeniť niektorých hráčov, aby to vyhovovalo obom.

Je už známy aj tréner?

» Máme prisľúbeného Filipa Roháčika. Najväčší kežmarský úspech sa dosiahol pod jeho vedením, ale zavážili skôr iné faktory. Bol som na jeho tréningoch a videl som jeho prácu s mužstvom. Je to chlap na úrovni, ktorý vie, o čom rozpráva a má aj potrebný rešpekt. Keď Filip vysvetľoval cvičenia alebo signály, všetci stáli pri ňom a pozorne počúvali, čo tréner rozpráva. Mal by spolupracovať s ďalším bývalým trénerom Dávidom Mikšom. Ten sa určite, ako vždy, postará o letnú prípravu v Reds Crew Trainings a hokejbalová časť s hokejkami by sa mala začať v septembri. Všetko však ešte musíme naplánovať s trénermi.

Mužstvo povedie Filip Roháčik. (Snímka: archív/mik)

Kto sa bude venovať mládežníckym družstvám?

» Momentálne máme prisľúbeného trénera Erika Kopkaša, ktorý sa mládeži venoval aj v minulosti. Vypomôžu určite aj niektorí rodičia, ale budeme potrebovať ešte jedného trénera. Uvidíme, koľko kategórií dokážeme poskladať. Po novom máme v Kežmarku hokejový i florbalový klub, takže deti možno uprednostnia iný šport.

Stihli ste už riešiť financovanie?

» Hokejbalová sezóna je náročná na cestovanie, takže potrebujeme sponzorov. Ja som vo funkcii len pár dní a začíname na tom pracovať. Zatiaľ však nie je nič isté. Počas dvoch sezón klubu pomáhal najmä Vippokerpro, takže určite oslovíme aj ich. Sú tu aj ďalší podnikatelia, ktorí by hokejbal chceli podporiť a cítime podporu aj od mesta. Milan Glevaňák nám však nechal A-tím, ale aj mládež vo veľmi dobrej finančnej kondícii. Takto na tom klub ešte po sezóne asi nebol. Na začiatok teda máme s čím pracovať.

Problémy s ihriskom na ZŠ Dr. Daniela Fischera sú zrejme zažehnané. (Snímka: archív/mik)

Minulú sezónu komplikovalo ihrisko a spor vtedajšieho štatutára klubu s riaditeľkou ZŠ Dr. Daniela Fischera. Sú už tieto problémy zažehnané?

» Zo strany školy cítime maximálnu podporu. Pre deti máme zabezpečené tréningové jednotky, pri ktorých budú mať aj záchod a ihrisko budú naďalej využívať aj muži. Nie je s tým žiaden problém. Od riaditeľky Ivety Slovíkovej sme nepočuli ani jedno negatívne slovo, že by deťom neposkytla ihrisko.

Michal KLEIN