Krátke správy zo športu 23. týždeň

Bowling Tour spoznala víťazov

V stredu sa odohralo posledné 18. kolo Bowling Tour mesta Poprad. V skupine A zvíťazil Anton Paločko pred Vladimírom Pavlikovským, ktorý triumfoval v jarnej časti Tour a Antonom Zoričákom. Celkovým víťazom ročníka sa stal Igor Lendácky, druhý skončil Pavlikovský a tretí Zoričák. V béčku v stredu potvrdil jarné víťazstvo Šimon Hrušovský, druhý bol Peter Helebrandt a tretí Pavel Bubelíny. Sezónu 201718 v skupine B však ovládla Mária Kovalčíková pred Hrušovským a Stanislavom Hertelym.

Batizovčanom sa darilo vo Vikartovciach

Počas prvej júnovej nedele sa vo Vikartovciach konala Územná súťaž dobrovoľných hasičských družstiev, ktorá bola aj 4. kolom PHL. Medzi mužmi do 35 rokov si najlepšie počínal Sp. Štiavnik pred Šuňavou a T. Lomnicou. Sp. Bystré sa tešilo v kategórii žien do 35 rokov, druhý bol Sp. Štiavnik a tretie Štrbanky. Batizovciam patria až tri prvenstvá, a to medzi veteránmi, veteránkami a dorastencami. Spišské Bystré vyhralo kategóriu dievčat. Jednotlivci si tiež zasúťažili v hasičskom behu na 60 m.

Na domácej pôde úradovali Fridmanovci

PHL mala uplynulý víkend pauzu, no štyridsiatka „železných hasičov“ po tretíkrát súťažila v Šuňave vo viacerých disciplínach v plnej zbroji. Medzi ženami vyhrala domáca Dominika Fridmanová a u mužov ju napodobnil brat Lukáš. V kategórii nad 35 rokov sa tešili Daniela Pitoňáková z Liptovskej Tepličky a Ján Šebest z Vikartoviec. Maroš Bošeľa z Polomky triumfoval v kategórii dorastencov (do 19 rokov) a predstavili sa aj žiaci Samuel Gebrlín z Poruby a osemročný Tobias Barnoky z Ľubotíc.

Pretekali aj nadšenci motokrosu

V Levoči sa 3. júna konal Guľášový pretek o Pohár Motokrosového klubu Spiš. Jakub Dulovič z Tatramoto Elf sa tešil v kategórii Profi, Peter Malý z Behároviec vyhral Hobby, Ján Čuňočka veteránov a Kvetoslav Lacko z Tlmáč superveteránov. Medzi amatérmi zvíťazil Richard Brindza z Dranavy, Dalibor Macho zo Skýcova medzi amatérmi juniormi a Laura Smoľarová v kategórii Lady. Dorastencov rozdelili podľa kubatúr, kde do 85 ccm vyhral Marek Leščák a do 50 ccm Slavko Sirko.

Jarnú klasiku vyhral Maďar Fejes

Vyše stovka cestných cyklistov zo Slovenska, Českej Republiky, Poľska, Maďarska či Ruska v závere mája absolvovala Jarnú klasiku na 94 km. Štartovalo sa v Poprade-Veľkej a pretekári prešli cez Mlynicu, Huncovce, Žakovce, Sp. Štiavnik, Sp. Bystré, L. Tepličku, Štrbu a Štôlu až na Hrebienok. Najrýchlejšie za  2.41:36 h to zvládol Maďar Gábor Fejes z CK Spartak Tlmače, druhý skončil Slovák Johann Schwabik a tretí Poliak Piotr Tomana.