Nové PN: V Hranovnici bude vŕba spievať aj svietiť

V Podtatranských novinách č. 25, ktoré sú v predaji od utorka 19. júna, sa dočítate viac aj o týchto témach:

 

Matejovčania sa dožadovali samostatného volebného obvodu. Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade sa jednomyseľne zhodli na tom, že Matejovciam bude lepšie bez vlastného obvodu.

 

Spievajúca a svietiaca vŕba v Hranovnici, taký je najnovší nápad manželov Pitoňákovcov z Hranovnice. Ak máte chuť, môžete si u nich posedieť na Lavičke Klebetníčke, nahliadnuť do ich vzdušného zámku alebo sa prejsť pocitovým chodníkom.

 

Manželia Pitoňákovci pri svojej vŕbe. Snímka: archív JP

 

Dlhé roky chátrajúci Dom služieb v Starom Smokovci onedlho otvoria. Pribudli tam byty a apartmány.

Dom služieb v Starom Smokovci. Snímka: mik

 

Po hokejovej zamietli popradskí poslanci aj basketbalovú halu vo vnútrobloku na sídlisku Juh III. Do konca augusta by malo mesto nájsť novú lokalitu pre jej umiestnenie.

 

Štúdia Basketbalovej tréningovej haly v Poprade. Ilustračná snímka: Slovenská basketbalová asociácia

 

Vo Svite súťažili dôchodcovia na Hrách seniorov. Viacerí sa pre naše noviny vyznali z toho, ako sa dostali k športu. Niektorí aj tak, aby sa mohli „uliať“ z drilovačkám na vojenskej základnej službe.

 

Seniori z celého okresu si schuti zašportovali. Snímka: jat

 

Rainerova útulňa je pre turistov znovuotvorená už 20 rokov. Chatár Peter Petras si uplynulý týždeň pripomenul toto malé jubileum.

 

KULTÚRA:

 

Do Tatier opäť mieri festival Tatra Flowers. Zisťovali sme, či bude niektorý z programov aj tohto roku na Téryho či inej chate.

Tatra Flowers sa opäť vracia do Tatier. Snímka: archív PN

 

ŠPORT:

Uplynulý víkend sa skončili futbalové súťaže. Začíname s hodnotením sezóny v jednotlivých ligách. V aktuálnom vydaní nájdete hodnotenia trénerov treľoligového Svitu a Plavnice.

 

Cez víkend sa konal 8. ročník bežeckého podujatia Tatry Running Tour. Prinášame prehľad víťazov jednotlivých behov i kategórií.

V Tatrách pokračuje Tatry v pohybe Prestige Tour. Snímka: Michal Tomko

 

V Kežmarku už niekoľko rokov pôsobí úspešný lukostrelecký klub. Jeho šéf Vladimír Majerčák hovorí nielen o najväčších úspechoch klubu, ale aj o plánoch do budúcnosti.

 

PUBLICISTIKA:

 

Týždeň pod Tatrami pred sto rokmi

 

Historický kalendár

 

Od vzniku Česko-Slovenska rok po roku: 1965