Priaznivci koní si v Hrabušiciach prišli na svoje

Počas posledného májového víkendu sa v areáli KQH Hrabušice Biela voda konali drezúrne preteky.

(Snímky: Juraj Sedlačko)

Podujatie usporiadal jazdecký klub Freestyle Poprad a zúčastnilo sa  ho 21 klubov z celého Slovenska i vyše 40 koní a jazdcov. Najvyššiu súťaž stupňa – ST  vyhrala Kristína Flaková na koni Conversano z Topoľčianok pred Nitrankou Sárou Olšanskou a Michaelou Hornou taktiež z Topoľčianok. V nižšej súťaži – L triumfovala Miroslava Cumová na koni Bellatrix, druhý skončil domáci Branislav Švaňa z JK Freestyle Poprad na koni Celtic Z a tretia Tatiana Telecká z Považian.

Súťaže v Slovenskom raji viedol riaditeľ pretekov Cyril Sedlačko, ktorý je dlhoročným aktívnym činovníkom v jazdeckom športe. „Pokiaľ ide o účasť, sme veľmi radi, že  kvalita a počet účastníkov rastie, a že sme mohli vidieť vynikajúce výkony v súťažiach S a ST našich slovenských reprezentantov z Národného žrebčínu Topoľčianky,“ vyjadril sa Sedlačko. Rozhodcovský zbor, ktorý posudzoval jazdy športových dvojíc v súťažiach stupňa Z, L, LS či ST, tvorili Dagmar Kočiová, Janka Rindošová a Česi Milan Vitek s Ľudmilou Vitekovou.

Počas sprievodného programu  diváci obdivovali aj ukážky westernového a voltížneho jazdenia, predvádzanie dravých vtákov a deti si mohli vyskúšať jazdu na koňoch. „V tomto roku v auguste budeme ešte organizovať majstrovstvá kraja a v roku 2019  máme v pláne uchádzať sa o Majstrovstvá Slovenskej republiky v drezúrnych súťažiach,“ informoval Cyril Sedlačko. Organizátori dúfajú, že sa uskutoční za ešte významnejšej účasti športovcov i divákov.

Ak ste fanúšikmi jazdectva, už túto sobotu si v Spišskom Štiavniku môžete vychutnať jubilejný 50. ročník Štiavnickej podkovy.

(red)