Dažde narobili v Tatrách problémy, najviac v Javorovej doline (FOTO+VIDEO)

Výlet do Vysokých Tatier v týchto dňoch radšej odložte. Snímka: FB Téryho chata

Štátne lesy TANAP-u informovali na svojej facebookovej stránke, že neodporúčajú návštevníkom túry predovšetkým v oblasti Tatranskej Javoriny, kde intenzívne dažde zaplavili a poškodili turistické chodníky. Najkritickejšia situácia je v oblasti Javorovej doliny, kde voda strhla časť zeleno značeného turistického chodníka. Momentálne je nepriechodný, na jeho dočasnú uzáveru turistov priamo v teréne upozornia aj informačné tabuľky. Problémy hlásia tiež z Bielovodskej doliny, kde je poškodená cesta, ktorá slúži aj ako turistický chodník (modrá značka). Obchádzky poškodených úsekov budú vyznačené v teréne, avšak turistom odporúčame, aby si výlety do tejto oblasti aspoň v najbližších dvoch – troch dňoch neplánovali. Poškodené mosty sú i na viacerých miestach v Tichej a Kôprovej doline a takisto aj v Malej a Veľkej Studenej doline. Situáciu a rozsah poškodenia podľa vyjdarenia ŠL TANAP-u ešte mapujú.

Na situáciu upozorňujú aj z Téryho chaty: „Nad Rainerovou chatou Studenovodský potok strhol most na Tatranskej magistrále v smere do Malej Studenej doliny a na Skalnaté pleso. Tatranská magistrála je preto nepriechodná medzi Hrebienkom a Zamkovského chatou.
Prosíme turistov, aby zbytočne neriskovali a nepokúšali sa prebrodiť cez potoky a horské bystriny a radšej sa vrátili po rovnakej trase,“ uviedli na svojom Facebooku.

Situácia z dnešného doobedia v Starej Lesnej:

Povodeň v obci Stará Lesná. Snímka: mam