Do života uvedú knihu o legendárnom bežcovi

V predvečer tradičného bežeckého podujatia Memoriál Jána Stilla je pripravená aj bubnová šou a prezentácia novej knihy Robo Štefko.

Bežec Robert Štefko. Snímka: archív

Bežecká súťaž Memoriál Jána Stilla každoročne láka do Novej Lesnej stovky súťažiacich i divákov. Akcia sa v poslednom období rozrástla už na dva dni, a tak bude aj v piatok 13. júla pripravený netradičný program. Od piatej popoludní sa môžete tešiť na bubnovú šou. Organizátori sľubujú aj pokus o slovenský rekord v počte bubnujúcich a avizujú, že zapojiť sa môžu aj návštevníci. Súčasťou podujatia bude aj uvedenie do života novej knihy o legendárnom bežcovi Robovi Štefkovi. Rovnomenná publikácia mapuje aj jeho začiatky a tréningy pod Tatrami, až po dosiahnutie najväčších športových úspechov. Viac informácií o tejto publikácii sa dočítate aj na www.kniharobostefko.cz.

O ôsmej večer sa ulicami Novej Lesnej rozbehnú účastníci Night Run-u. Pre niektorých pôjde o tréning pred sobotňajším pretekom, ďalší uprednostnia túto kratšiu trať pred sobotnou trasou Nová Lesná – Hrebienok.(red)