Editorial: Vo vydaní 30/2018 sme sa sústredili na futbal

Za takmer presne štyri roky, ktoré v Podtatranských novinách pôsobím ako športový redaktor, si nepamätám, že by sme jednému odvetviu venovali prakticky celý priestor pre šport. Dnes to tak je z dvoch dôvodov. Klasická letná „uhorka“ a zaujímavý futbal. Samozrejmosťou pre nás bol štart II. ligy. Popradčania môžu byť radi za tri body v zápase s nováčikom z Dubnice, pretože prehrávali a v závere ich podržal brankár Knurovský. Na toto stretnutie bolo zvedavých 890 divákov, čo síce nie je málo, ale neláme to ani rekordy v návštevnosti. Fanúšikovia videli síce dobrý futbal, ale mnohí hromžili, že si nemohli ani kúpiť pivo. Bufety v NTC totiž ostali zatvorené, no keďže FK Poprad nevlastní ani štadión a ani nemôže ponúkať občerstvenie na zápasoch, má zviazané ruky. Takýto „detail“ by sa podľa mňa mal stať momentálne témou číslo jeden pre viacero zainteresovaných strán, lebo viacerí si bez pivka futbal na 100 percent nevychutnajú.

Zatvorené bufety v NTC Poprad futbalových priaznivcov jedine odradia. (Snímka: rov)

V tomto vydaní ukončíme aj náš hodnotiaci seriál, ktorý sme minulý týždeň prerušili. Kolega pre vás prichystal V. ligu – šarišskú, kde sme mali troch zástupcov z okresu Stará Ľubovňa, no teraz v nej ostane len jediný – Čirč. Stará Ľubovňa postúpila a Veľký Lipník zostúpil. Pri vypadávajúcom mužstve kolega narazil na problém a nepodarilo sa mu skontaktovať zástupcu klubu, takže sa k otázke futbalu v obci vyjadril aspoň starosta.

Boli sme sa pozrieť aj na Slovnaft Cup-e vo Veľkej Lomnici. (Snímka: mik)

Veríme, že tento pravidelný hodnotiaci seriál o amatérskych tímoch (s výnimkou FK Poprad) vás čitateľov vždy zaujme, a aj preto som zvolil dosť pracnú novinku. Potenciál vidím v Slovenskom pohári, ktorý je na regionálnej úrovni čoraz populárnejší. Zmapoval som teda pre vás celé úvodné, no oficiálne druhé kolo, kde sa predstavilo až deväť klubov z podtatranského regiónu. FK Poprad ako nasadený druholigista bude desiatym. Minulý rok mali vďaka tejto súťaži futbalový sviatok vo Veľkej Lomnici, v Levoči i v Poprade, pretože sa tu pavúkom šplhal fortunaligový Ružomberok. Z desiatky našich však už v hre ostávala len kvarteto, ale pozitívom je, že v Starej Ľubovni už aj FK Poprad berú ako súpera za odmenu.

Michal KLEIN