Krátke správy zo športu 28. týždeň

Tamara Potocká reprezentovala

Slovenská sezóna sa síce plavcom skončila, ale najlepšia plavkyňa KP Aquacity Poprad Tamara Potocká sa v júli ešte predstavila na Majstrovstvách Európy v Helsinkách. Z Fínska nepriniesla medailu, ale pri svojej tretej účasti na tomto podujatí predviedla najlepšie výkony a výborne sa umiestnila. Štyrikrát pretekala v jednotlivcoch a absolvovala dve štafety. Najlepšie jej vyšiel motýlik na 50 m, kde skončila desiata a peknú 11. priečku dosiahla so štafetou dievčat na 4 x 100 m voľným spôsobom.

Domáci obhájili prvenstvo

V nedeľu sa v Hranovnici konal 42. ročník Memoriálu Eudarda Benku. Futbalového turnaja sa zúčastnili štyri mužstvá. V prvom stretnutí porazili domáci Vysoké Tatry 5:3 a potom Rudňany zdolali Široké 3:2. Na ihrisko sa dostali aj „starí páni“ – Harovnica vyhrala nad Spišským Bystrým 5:1. Súboj o 3. priečku zvládli lepšie Tatranci a vo finále triumfovali Hranovničania nad Rudňanmi 5:3. Najlepším strelcom sa s troma gólmi stal domáci J. Kšenzakovič a najlepším hráčom brankár Rudnian D. Tököly.

Cyklistické preteky vyhral Gábor Fejes

Na 78-kilometrovej trati od Kežmarského hradu cez Sp. Belú, Bušovce, Toporec, Haligovce, Červený Kláštor, Sp. Starú Ves, Slovenskú Ves a späť sa konal 5. ročník cyklistických pretekov O pohár primátora mesta Kežmarok. Na štart sa postavilo 75 pretekárov zo Slovenska, Poľska i Maďarska. V čase 2.03:40 h prišla do cieľa prvá skupinka. Gábor Fejes z Tlmačov bol najlepším do 29 rokov, paralympionik Patrik Kuril do 39 rokov a Filip Kušnír vyhral U23. Najrýchlejšou ženou bola Tatiana Jaseková.

Šuňavčania si podmanili Tepličku

Hasiči v nedeľu súťažili na 9. kole PHL v rámci 26. ročníka O putovný pohár starostu obce Liptovská Teplička. Mužskú kategóriu ovládli Šuňavčania pred Strážami a Svitom. Zo žien bolo najlepšie domáce družstvo a druhá skončila Šuňava. Šuňavčania sa tešili aj medzi veteránmi pred Sp. Štiavnikom a Batizovcami. V dorasteneneckých kategóriách si prvenstvá vybojovali dievčatá zo Sp. Štiavnika pred Gánovami a Sp. Sobotou. U chlapcov spečatili víťazný hetrik Šuňava pred Hranovnicou a Batizovcami.

No Shame sa konečne dočkalo

Cez víkend sa 19 zmiešaných družstiev z celého Slovenska zúčastnilo jubilejného 20. ročníka Belá Mix Volley Cup-u. Z prvenstva na turnaji, ktorý našiel svoje zázemie v parku kaštieľa v Strážka pri Spišskej Belej, sa po sérii druhých priečok z minulých rokov tešilo No Shame. Druhé skončili Kvietky a Fuchtle obsadili tretie miesto. Ocenili aj jednotlivcov. Najlepšou volejbalistkou podujatia sa stala Erika Salanciová a z mužov vynikal Peter Malachovský.