Krátke správy zo športu 29. týždeň

Dávid Bondra bude naďalej „kamzíkom“

Na Zimnom štadióne mesta Poprad sa rekonštruuje ľadová plocha, takže hokejisti sa v pondelok 23. júla museli vybrať na tréning do Spišskej Novej Vsi. Okrem Čechov sa však stále nepripojili legionári, ktorí prídu až o týždeň. Spoluprácu s HK Poprad predĺžil aj účastník majstrovstiev sveta Dávid Bondra a na tréningu sa ukázal aj jeho brat Nicholas. S tímom je momentálne aj Marcel Haščák, ktorý však zatiaľ nie je zmluvne viazaný. Na domáci ľad by mali „kamzíci“ vykorčuľovať až 10. augusta.

Do Saganovej kože sa môžete vžiť aj vy

V sobotu sa bude konať 15. ročník pretekov v cestnej cyklistike pre každého Tatry Tour. Štart i cieľ budú v Hornom Smokovci pri Grand hoteli Bellevue a zaregistrovať sa môžete aj na mieste. Open middle Europe Championship na 155 km štartuje o 10.00 h vedie cez Vyšné Hágy, Štrbské Pleso, Podbanské, Liptovský Hrádok, Važec, Vikartovce, Spišský Štiavnik, Vrbov, Veľkú Lomnicu a opäť do Horného Smokovca. Kratšiu trať usporiadatelia zrušili. Organizátori žiadajú priamych i nepriamych účastníkov o dodržiavanie pokynov.

Dobrovoľní hasiči mali nabitý víkend

Podtatranská hasičská liga v sobotu pokračovala 10. kolom na 3. ročníku O pohár starostky obce Gánovce. Kategóriu mužov ovládlo Spišské Bystré I pred Spišským Štiavnikom a Šuňavovou, ktorá obhájila minuloročné prvenstvo u žien. Nechýbali ani dorastenci, kde triumfovali Gánovčania a Hranovničania skončili druhí. Medzi dievčatami vyhrala Spišská Sobota pred Gánovcami a Sp. Štiavnikom. Najlepším prúdarom sa stal Marek Jakubčo (Sp. Bystré) a prúdarkou Daniela Zemianeková (Sp. Sobota).

Spišské Bystré si podmanilo Vernár

Hneď na druhý deň dobrovoľní hasiči súťažili na 11. kole v rámci 19. ročník O putovný pohár starostu obce Vernár. Najrýchlejšie z mužov do 35 rokov bolo Spišské Bystré I, druhé bolo Spišské Bystré II a Svit tretí. Spišské Bystré zvíťazilo aj medzi ženami a druhé skončili Šuňavčanky. Súťažili aj veteráni nad 35 rokov, kde triumfoval Spišský Štiavnik. V kategórii dorastencov triumfovali Batizovčania pred Gánovčanmi a Šuňavčanmi. Gánovčanky tesne porazili Spišký Štiavnik medzi dievčatami.

Kežmarskí hokejbalisti vyhrali turnaj

Uprostred júla sa v Spišskej Belej konal už 12. ročník hokejbalového turnaja Belá Cup, ktorého sa zúčastnilo šesť družstiev zo Spišskej Belej a z Kežmarku. Skupinu A ovládli Blue House, B-éčko zase MŠK Kežmarok a postúpili priamo do semifinále. Tam MŠK vyhral nad Red Army, ale Blue House stroskotalo na 3B Belá. Potom prišiel silný lejak, takže sa turnaj dohral len na nájazdy. Prvenstvo napokon bral MŠK Kežmarok, druhé skončilo 3B Belá a tretie Red Army (Sp. Belá U19).