Krátke správy zo športu 30. týždeň

Zlato putuje pre siláka Zlatnera

Na Štrbskej športovej smršti sa 20. júla predstavili viacerí strongmeni, ktorí súťažili o Česko-Slovenský pohár silných mužov do 105 kilogramov a zároveň sa zúčastnili 4. kola Slovenského pohára silných mužov. Disciplínam väčšinou dominovali Čech Lang a Slovák Zlatner. Zsolt Zlatner napokon zvíťazil vo 4. kole Slovenského pohára silných mužov a Ludvík Lang v Česko-Slovenskom pohári do 105 kilogramov. Akcie sa zúčastnili aj olympijskí medailisti Jozef Pribilinec a Pavol Hurajt.

V Spišskej Belej sa kopali jedenástky

Spišská Belá v spolupráci s MŠK Slavoj Spišská Belá zorganizovali aj tento rok súťaž v kopaní jedenástok – Belianske jedenástky. Prázdninové popoludnie prilákalo v nedeľu 22. júla na futbalový štadión asi 50 súťažiacich. Medzi ženami skončila na 1. mieste Barbora Slodičáková pred Vandou Kniesznerovou a Danielou Čabanovou. Medzi mužmi triumfoval Michal Matejovský, druhý bol Matúš Heutschy a tretí Ján Neupauer. Medzi deťmi zvíťazil Daniel Durčo pred Jaroslavom Krigovským a Alanom Simonisom.

Medzi hasičmi dominovalo Spišské Bystré

Uplynulú nedeľu družstvá Spišské Bystré I a II medzi mužmi do 35 rokov obsadili prvú a druhú priečku na súťaži zo seriálu Podtatranskej hasičskej ligy O pohár obce Hranovnica. Tretí skončili Štrbania. U žien bola najlepšia domáca Hranovnica pred Šuňavou a Spišským Bystrým. V 24. ročníku Podtatranskej hasičskej ligy po 12. súťaži medzi mužmi do 35 rokov je prvá Šuňava, druhý Svit a tretie Spišské Bystré II. Medzi ženami je najlepšia Šuňava pred Štrbou a Liptovskou Tepličkou.

„Šelmy“ vybehli na Slavkovský štít

V sobotu 28. júla sa pretekári postavili na štart behu Tatranská šelma Vertical. Trať viedla zo Starého Smokovca na Slavkovský štít a právom ide o najnáročnejší beh do vrchu na Slovensku i v strednej Európe. Sedemkilometrovú trať s prevýšením 1 400 metrov najrýchlejšie medzi mužmi zvládol Jozef Hlavčo časom 1:02:34 h pred Andrejom Paulenom a Marcinom Rzeszotkom. V kategórii žien časom 1:20:40 h dominovala Miroslawa Witowska, druhá skončila Kateřina Matrasová a tretia Katarína Lamiová.

Tatry Tour vyhral Adrián Babič

Víťazom cyklistických pretekov Tatry Tour, ktoré sa konali uplynulú sobotu, sa stal Slovák Adrián Babič, ktorý 155 km trať zvládol za 4.02:40 h, pred druhým Ľubošom Malovcom, ktorý zaostal o 1:58 min. Tretí skončil Poliak Marcin Kobialka, ktorý na víťaza stratil 5:45 min. Organizátori zrušili pôvodnú trasu a pretekalo sa iba na slovenskej strane Tatier. Štart i cieľ bol v Hornom Smokovci. Klasifikovaných bolo 95 súťažiacich, dvaja boli diskvalifikovaní a štyria nedokončili.