Ladislav Koky získal titul a svoje zápasy vyhrali aj Spišský s Čujom

Levočský Pit Gym v sobotu usporiadal ďalšiu akciu PCF.

Prvým z Levočanov, ktorí vstúpili do oktagonu bol Michal Čuja (vľavo). (Snímka: mik)

Pit Cage Fighting 18 nieslo podtitul The Kings of Summer (Králi leta, pozn.) a diváci v spišskonovoveskej športovej hale videli 12 súbojov MMA v oktagone. Galavečer odštartovalo kvarteto predzápasov s amatérskymi pravidlami. V prvom sa proti sebe postavili dvaja Bratislavčania a Marek Medovarský veľmi rýchlo uškrtil Šimona Bertoviča. Duel Michala Kirscha z Trenčína a Levočana Michala Čuju sa odohrával prevažne v postoji, mal síce pomalšie tempo, no diváci domácemu bojovníkovi fandili. V druhom kole sa už šlo na zem a Čuja vyhral taktiež po škrtení. Trnavčan Miroslav Popovič potom zdolal Enrika Koterbu z Bratislavy, keď mu v prvom kole nasadil páku na ruku, tzv. armbar. Amatérsku kartu uzavreli ťažké váhy. Čech Martin Dědek porazil Levočana Samuela Dutka vďaka presnému úderu do hlavy.

Samuela Dutka (na zemi) ukončil presným úderom Martin Dědek. (Snímka: mik)

Iba raz na body

Po prestávke nasledovala hlavná karta profesionálnych zápasov. Prvý medzi Branislavom Zuzákom z Trnavy a Žilinčanom Petrom Samekom sa odohrával dlho v postoji, keď boli obaja borci zakliesnení pri pletive. V druhom kole po krátkej pauze však Zuzák využil zaváhanie súpera, vybehol na neho rýchlymi päsťami, plynulo prešiel do škrtenia a zaslúžene triumfoval.

Neuspel ani Miroslav Holub (vľavo). (Snímka: mik)

Nasledoval duel ďalšieho domáceho miláčika Miroslava Holuba s  Patrykom Chrobakom. Levočan sa síce snažil o tzv. takedown (zloženie súpera na zem, pozn.), ale Poliak perfektne odolával. Po prvom klaksóne ostal Holub zreteľne otrasený, no na druhé kolo sa oklepal. Všetko však skončilo na zemi, kedy sa musel škrtený Holub vzdať. Ďalší súboj bol taktiež v poľskej réžii a Trenčana Mareka Karasa od porážky zachránila iba prvá siréna. Marcin Zajac bol však lepší aj v druhom kole na zemi a prinútil Karasa vzdať sa. V zápase ďalšieho Poliaka Rafala Drabeka s Petrom Križanovičom už diváci videli aj tretie kolo. Bolo to celkom vyrovnané s miernou prevahou Bratislavčana, ktorý na záver predviedol úspešný takedown a Drabekovi nasadil techniku arm triangle.

Naskočené koleno Leonarda Spišského. (Snímka: mik)

Predposledným bojovníkom z Pit Gym Levoča bol Leonard Spišský, ktorý sa stretol s Čechom Lukášom Zavičákom. Dianie bolo prevažne v postoji a Spišského nevyviedol z koncentrácie ani rozbitý nos v druhom kole. V treťom mu výborne sadla pravačka na hlavu, Zavičák sa zložil a Spišský ho ukončil údermi na zemi. Posledný duel hlavnej karty bol jediným, ktorý neskončil pred časovým limitom. Divákov nadchnúť nemohol a Martin Mihalík z Banskej Bystrice porazil Žilinčana Mateja Tarabu 3:0 na body.

Radziszewski (vľavo) po úspešnom dueli vyzval Borárosa. (Snímka: mik)

Titul pre Kokyho

Večer vyvrcholil dvoma hlavnými ťahákmi. Do prvého nastupoval Poliak Mariusz Radziszewski na známu „odrhovačku“ Jožin z Bažin, na ktorú reagovalo aj publikum. Spolu s Brazílčanom Guilherme Cadena Martinsom predvádzali kvalitný zápas v tempe, no po minúte musel dlhšie Poliak predýchavať úder do slabín. Po pauze na neho Brazílčan rýchlo vybehol, ale Radziszewski to zvládol, v druhom kole uštedril niekoľko rán Martinsovi na zemi a rozhodca to na nevôľu Brazílčana ukončil. Radziszewski potom v rozhovore vyzval slovenskú hviezdu MMA Gábora Borárosa.

Ladislav Koky (dole) je po Tomášovi Deákovi slovenskou dvojkou v bantamovej váhe. (Snímka: mik)

Pit Cage Fighting 18 ukončil rýchly titulový zápas, v ktorom sa po triumfe nad Miroslavom Kubáňom z Nového Mesta nad Váhom tešil z titulu Pit Cage Fighting do 61 kg Levočan Ladislav Koky: „Cítil som sa dobre, chcel som vyhrať a spravil som preto všetko. Hneď na začiatku som ho tam potriafal, vyšlo mi aj naskočené koleno. Chcel ma chytať na gilotínu, ale dal som mu takedown, následne zatiahol saxanu a súper bol vypnutý. Bol to doteraz môj najdôležitejší zápas, ktorý ma môže posunúť ďaleko – do väčšej organizácie a titul budem obhajovať na PCF19.“

Titul organizácie PCF ostáva doma. (Snímka: mik)

Slová organizátora

„Každý z mojich zverencov predviedol perfektný boj či už vyhral alebo prehral. Spokojný som už aj s tým, že podstúpili takú prípravu a vošli do oktagonu. Tí traja, ktorí zvíťazili, ma potešili o to viac. Tituly sme už mali, takže teraz to len pokračovalo ďalej. Laco bol podľa Svetu MMA slovenskou trojkou v bantamovej váhe, Miroslav Kubáň dvojka, tak sme si povedali, prečo sa nestretnúť na PCF18 a zistiť, kto je lepší. Laco si už ako domáci bojovník zaslúžil titulový zápas, čo potvrdil piatym víťazstvom za sebou. Bolo to rýchle a zároveň prekvapujúce, ale Laco podstúpil tvrdú prípravu aj v zahraničí a úspech sa dostavil,“ vyjadril sa tréner Pit Gym Levoča a organizátor PCF18 Dávid Kedžuch, ktorý ďalšie podujatia prichystá opäť v Spišskej Novej Vsi: „Fanúšikovia videli, že sme dotiahli aj zahraničných zápasníkov, takže štartovkou ideme hore. Na našich podujatiach máme krásne zápasy, kde ľudia vidia veľa zvratov, takže aj preto je tu atmosféra vynikajúca. PCF19 nás čaká 22. decembra a na PCF20 29. júna 2019 pripravujeme veľkú akciu pre 5 000 ľudí, kde prídu kvalitné mená, budú tam súboje o opasky. Bude to jubilejné podujatie, tak prečo nie na hokejovom štadióne.“

Michal KLEIN