Editorial: Čaká nás týždeň nabitý športovým podujatiami

V piatok som bol nečakane na zápase svitských basketbalitov. Doma sa pôvodne mali predstaviť až v rámci Baťovho pohára, no narýchlo využili príležitosť konfrontácie s maďarským súperom. Zaznamenali celkom pohodlné víťazstvo, no zaujalo ma, koľko času na palubovke doprial tréner mladíkom ako Kubaský, Ščavnický, Kamenický, Gajan či Bizub. Pre šestnásťročného Dávida Kubaského išlo o premiéru medzi mužmi, no aj tak pôsobil sebavedomo. Keď už krst, tak som mu zámerne doprial aj krst mediál­nym ohňom a po zápase som ho vyspovedal. Nech talentovaný chalan získa aj takúto skúsenosť.

Tento týždeň nás čaká už 71. Tatranský pohár v hokeji a v pozvánkach vám prinášame rozpis zápasov. Sobotný duel Popradu s Vítkovicami bude priam hokejovým sviatkom pre fanúšikov, ktorí majú s Vítkovičanmi družbu. Tento český extraligista totiž pod Tatry zavítal naposledy ešte v roku 2011, kedy sa na turnaji predstavil aj HC LEV Poprad. Konečne nastal čas na návrat, tak som zvedavý, koľko priaznivcov z Moravy sem príde utužovať družbu a akú atmosféru bude mať tento zápas. Samozrejme, odpromujem aj piaty diel publikácie Dejiny hokeja v Poprade, ktorú pripravuje môj kolega Rasťo. Tentoraz sa vo štvrtok na „zimáku“ bude krstiť časť mapujúca roky 1971 až 1981 s podtitulom Za úspechom sú odchovanci.

V sobotu budem mať však poriadne nabitý deň, lebo v Poprade vyvrcholí  4. ročník bežeckej série Tatry v pohybe Prestige Tour. Bolo by pre mňa obrovským prekvapením, keby Patrícia Puklová neobhájila kráľovský titul medzi ženami, no boj medzi mužmi bude, naopak, ešte zaujímavý. Priebežne vedie Jozef Dubašák, no podľa mojich informácii si napriek tomu, že je na desiatky špecialistom, odbehne polmaratón, aby mohol získať viac bodov.

Keď už som promoval knihu, tak mám v kalendári poznačených pár podujatí, ktoré sa mi do kociek na pozvánky nezmestili. Už v utorok večer si môžete v Starej Ľubovni vyskúšať Beh za zdravé mesto na 3,9 km a v nedeľu sa koná už 35. ročník 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu. Cez víkend si v Kežmarku prídu na svoje aj priaznivci Crossfitu na 3. ročníku súťaže Reds Crew Trainings Challenge a pri Aréne Poprad sa v sobotu uskutoční aj známa súťaž strongmenov Tatranský silák.

Michal KLEIN