Krátke správy zo športu 34. týždeň

Popradčania nestačili na Zvolen

Hokejisti toto leto zvolili akýsi odvetový systém prípravných stretnutí. Dva zápasy odohrali s Havířovom, dva s Cardiffom a vo štvrtok bola na programe domáca odveta proti Zvolenu. Hneď v úvode zabudla popradská obrana na Demkova, ktorý otvoril skóre. Vyrovnať dokázal Abdul, no potom sa za „rytierov“ presadili Šišovský, Kytnár i Zuzin, takže Takáčova korekcia znamenala iba porážku 2:4. „Kamzíkov“ pred sezónou čakajú už len súťažné stretnutia v rámci Višegrád Cup-u či Tatranského pohára.

K Hubertovi, do Polianky či na Sliezsky dom?

V sobotu sa konal 25. ročník Horského krosu Gerlach z Gerlachova na Sliezsky dom. Na hlavnej trati na 8,4 km zvíťazil časom 46:08 min Poliak Andrzej Dlugosz, jeho krajanka Magdalena Kobielusa za 54:52 min bola najrýchlejšou ženou a Viktor Lapšanský zo Starej Ľubovne vyhral nordic walking. Stredná trať končila v Tatranskej Polianke, kam dobehli prví Košičan Adam Tomeček a Nela Pubalová z Liberca. Tucet bežcov malo cieľ pri Hoteli Hubert, kam dorazili najrýchlejšie Daniel Toman a Nela Tischlerová.

Titul z Kravian obhájili Šuňavčania

Podtatranská hasičská liga  v nedeľu pokračovala 16. kolom v rámci 13. ročníka súťaže O pohár starostu obce Kravany. Minuloročné prvenstvo medzi mužmi obhájila Šuňava pred Sp. Bystrým II a domácimi. V kategórii žien zvíťazilo Sp. Bystré, druhá bola L. Teplička a tretia Šuňava, ktorá sa tešila aj z triumfu medzi veteránmi. Nechýbal ani dorast, kde vyhrali Spišskosobotčanky pred Gánovcami a Batizovcami. Gánovčania boli najrýchlejší medzi chlapcami pred Batizovcami a Hranovnicou.

Na šelme ultra sa lámali rekordy

Horský ultramaratón na 55 km Tatranská šelma ultra napísal 18. augusta 5. ročník. Pretekári vyštartovali z Troch studničiek a v cieli v Ždiari mali za sebou prevýšenie 3 100 m. Mužský stupeň víťazov ovládli Česi, keď Tomáš Mareček časom 5.23:30 h stanovil nový traťový rekord. Druhý skončil Jan Mrázek a tretí Jan Zemanik. Poľka Kinga Kwiatkowska zabehla najrýchlejší čas zo všetkých žien 7.07:33 h. Češka Marcela Rambová obsadila druhú a Košičanka Marína Šlárková tretiu priečku.

Lukostrelci spod Tatier sa presadili

Cez víklend 18. a 19. augusta sa v Jasove konalo 3. kolo Slovenského pohára v terčovej lukostreľbe. MŠK-LK Kežmarok vyslal do boja až 32 pretekárov a 20 z nich sa postavilo na pódium (8-6-6). Prvenstvá si vybojovali Martin Dorič, Ján Krasuľa, P. T. Slovík, Radovan Polak, Boris Beskyd, Sandra Vaľová, Ľubš Polak aj Stanislav Baláž. Osmička lukostrelcov bola aj z Red Arrows Poprad (4-1-0). Zvíťazili Miroslava Schindlerová, Matej Belicza, Matúš Žonda i Katarína Marhevková.