Peter Bondra a ďalšie osobnosti si vo Veľkej Lomnici opäť zahrali golf

V sobotu sa uskutočnil už 11. ročník turnaja Charity Golf Cup.

Aktívne sa zúčastnil aj herec Milan Lasica. (Snímka: Black Stork)

Ako už názov prezrádza, ide o golfové podujatie, ktorého hlavnou myšlienkou je charita. Do Black Stork-u síce neprichádzajú špičkoví svetoví golfisti, ale svojou účasťou ho každoročne podporujú známi slovenskí športovci i herci. Hlavnou tvárou akcie býva už neodmysliteľne bývalý hokejista Peter Bondra, ktorého pozvánku pod Tatry tentoraz prijali jeho niekdajší spoluhráči z reprezentácie ako Miroslav Šatan, Marián Hossa, Richard Lintner, Ján Lašák, Richard Zedník, Martin Štrbák, Martin Cibák,  bratia Pavlikovskí či o generáciu mladší mladík, ktorý sa snaží presadiť v NHL Marko Daňo. Z hercov tradične nechýbal Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák ani Filip Tůma.

Martin Mňahončák patuje. (Snímka: Black Stork)

Darilo sa „cibákovcom“

Veľkolomnický turnaj sa hráva systémom Texas Scramble, kde sa vždy hrá najlepšie padnutá golfová loptička daného flajtu, takže šancu majú aj menej zdatní golfisti. V sobotu sa z prvenstva tešil flajt Martina Cibáka, pred flajtom profesionálneho golfistu Jána Friesza ml.  a tretiu priečku obsadil flajt Milana Lasicu. Nearest to pin zahral Alexander Gálfy, longest drive žien predviedla Mária Chlupisová a z mužov mal najdlhší odpal Richard Lintner. Najlepší brutto výsledok – 16 rán pod PAR ihriska (počet rán na 18 jamkách bez prepočtu na hendikep, pozn.) zahral flajt Dávida a Nicolasa Bondrovcov, Radima a Jakuba Mikulíkovcov s Matúšom Maďarom.

Víťazný flajt Martina Cibáka (v čiernom). (Snímka: Black Stork)

Deťom pomôže 23 090 eur

Športovci darovali do dražby časti svojho hokejového vybavenia. Najviac „na odbyt“ šiel Zdeno Chára, ktorého dres s hokejkami i helmou vydražili za 2 400 eur. Tento výťažok získalo občianske združenie Dobrý pastier, ktorého takto podporil prítomný Zdeno Chára a osoh bude mať aj z dresu Alexandra Ovečkina za 1 600 eur. Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na 300 eurách a dva figovníky z vlastnej produkcie Milana Kňažka sa predali za 210 eur. Celkovo sa vyzbieralo 23 090 eur, ktoré prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu Hodina deťom pomôžu telesne a mentálne postihnutým deťom. Výťažok sa každoročne rozdelí medzi viacero detí či organizácií a aj teraz si prítomní prevzali symbolické šeky na 2 000 eur a Ondrej Gallo z Nadácie pre deti Slovenska odchádzal so šekom v hodnote 5 045 eur. Za jedenásť rokov Charity Golf Cup-u už suma prekročila hranicu 200 000 eur.

Tradičná fotografia účastníkov pre rok 2018. (Snímka: Black Stork)

Ukázali veľké srdcia

„Náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 23-tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí na turnaj prišli, ukázali veľké srdcia a ochotu pomôcť,“ povedal dojatý Peter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné. Vďaku vyjadrila aj manažérka projektu Hodina deťom Lucia Jakubíková: „Počas našej osemročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 56 000 eur  na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom patrí veľká vďaka.“

(red)