Popradských „orlov“ hetrikom zostrelil „koňar“ Hošek

Futbalisti spod Tatier v sobotu privítali Prešov.

Domáci FK Poprad prehrával už od 10. minúty. (Snímka: rov)

Po zápase s Dubnicou nad Váhom a Banskou Bystricou Popradčania vyzvali opäť nováčika II. ligy, ktorý má z minulosti bohaté skúsenosti aj s najvyššou súťažou. Z Fortuna ligy Tatran vypadol iba nedávno a zároveň sa po poldruha roku presťahoval z popradského NTC do Stropkova. Prešovčania sa sem teda vrátili v pozícii hostí a východoslovenské derby či pekné letné počasie prilákali na tribúny solídnych 1 590 divákov.

Do zostavy sa vrátil Štefan Zošák. (Snímka: rov)

Opäť prehrávali

Po jednozápasovej absencii zapríčinenej zranením sa do zostavy domácich vrátil Štefan Zošák a do brány sa prvýkrát v aktuálnom ročníku postavil čerstvý mladomanžel Ján Malec. Nechcený dar mu však už po desiatich minútach venoval Petr Hošek. Opatrný medzišestnástkový futbal narušilo pošmyknutie Pajera, ktoré využil Macherda a z pravej strany odcentroval presne na Hošekovu hlavu. Odpovedať mohol Kukoľ, no jeho pokusu chýbala presnosť. Prešovčania mohli ísť po rýchlom brejku do dvojgólového vedenia, ale kapitán Palša výborne prečítal Hošekov zámer prihrávať nabiehajúcemu Strachonovi a kĺzačkou v poslednej chvíli strelu zblokoval. Na opačnej strane kopal priamy kop z ideálnej vzdialenosti Šesták, no lopta skončila len na hornej sieti Lukáčovej svätyne. Následne musel tréner Marek Pe­truš poslať do boja Maťaša, pretože zranený Kukoľ opúšťal ihrisko na nosidlách. Šesták sa však tesne pred prestávkou predsa len dočkal gólového zápisu. Najskôr ho v pokutovom území fauloval Macherda a bývalý reprezentant svoju druhú penaltu v sezóne opäť nekompromisne premenil.

Viktor Maťaš sa do základnej zostavy nedostal, ale pre zranenie zápas ani nedokončil. (Snímka: rov)

Nedáš-dostaneš

Druhý polčas otvorila obaľovačka Prešovčana Micovčáka, ale chýbala jej potrebná razancia. Maťaš nepobudol na trávniku ani polhodinu, pretože sa zranil aj on a striedať ho musel Zekucia, ktorý bol aj pri peknej akcii Popradu. Peter Maslo sprava centroval do ohňa, lopta sa cez Horvátha so Zekuciom dostala až na druhú stranu k Šestákovi a Lukáča zachránilo brvno. Opäť raz platilo otrepané nedáš-dostaneš, pretože na center Kraľoviča zo štandardnej situácie si najlepšie vyskočil znova Hošek a Malec nemal nárok. Popradčania tak museli postupne otvoriť hru, čo hostia dokonale využili. Rýchlu kombinačnú akciu tentoraz z bezprostrednej blízkosti ľavačkou zakončil Hošek, ktorý dokonal hetrik a uzavrel triumf Prešova na 1:3. Zaujímavosťou je, že FK Poprad v druholigovom stretnutí doma naposledy prehral ešte 12. novembra 2016 proti Liptovskému Mikulášu.

Popradčania v druholigovom stretnutí doma prehrali po takmer dvoch rokoch. (Snímk: rov)

Prešov premieňal, Poprad nie

„Som sklamaný z výsledku v dnešnom zápase. Futbal niekedy nemá logiku. Mužstvu nemám čo vyčítať, pretože na ihrisku sme prevažnú časť dominovali. Zápas sa lámal v druhom polčase, v ktorom sme boli lepším mužstvom. Platilo staré známe nedáš-dostaneš. Šesták napálil loptu zblízka do brvna a súper nás po štandardnej situácii kruto trestal. Bolo tam nasadenie aj kvalita, nedali sme však góly,“ hodnotil pre fkpoprad.sk tréner domácich Marek Petruš a vyjadril sa aj jeho spokojnejší náprotivok Anton Mišovec: „Zápas sa nám vydaril, hrali sme veľmi dobre a s chuťou. Vyšiel nám vstup do stretnutia, keď sme po krásnej akcii išli do vedenia. Veľmi ma teší, že Hošek dal tri góly, lebo je to útočník, ktorý tu bol dosť kritizovaný. Je to pracovitý, pokorný chalan. Chcel by som pochváliť celý tím za bojovnosť, pracovitosť, odhodlanie. Nezľakli sme sa veľkých mien. Poprad má mužstvo poskladané zo skúsených hráčov. Dnes sme na rozdiel od predchádzajúcich zápasov premenili šance.“