Záhoráci v druhom polčase vyškolili obranu Podtatrancov

Futbalisti FK Poprad majú za sebou rozpačitý vstup do sezóny. V úvodnom kole tesne zdolali Dubnicu, potom zachraňovali aspoň remízu v Banskej Bystrici a proti Prešovu prišla aj prvá domáca porážka v II. lige od novembra 2016. Po sérii zápasov s nováčikmi čakal v sobotu v Skalici jeden z hlavných ašpirantov na postup – Skalica. Hosťom navyše chýbala dvojica kľúčových hráčov – Šesták aj Kukoľ.

Popradčanom vstup do sezóny nevychádza podľa predstáv. (Snímka: FK Poprad)

V prvom polčase sa veľa nádejných šancí nezrodilo a najzaujímavejšiu príležitosť vytvoril až v závere Zošák, ktorého center našiel Holišovu hruď pri vzdialenejšej žrdi. Popradskému útočníkovi však lopta odskočila trochu ďalej a keďže ho navyše výborne tiesnil Nagy, Holiš nedokázal ideálne zakončiť. Góly sa začali sypať až po zmene strán a padali iba do popradskej brány. Najskôr si Šebesta na ľavej strane urobil z Hrica a Masla tréningové kužele a ešte aj ideálne usmernil svoju strelu. Následne prišli dve neúspešné šance. S Holišovou hlavičkou si poradil Junas a Abrahámova delovka z 25 metrov o chlp minula ľavú žrď. Pri ďalšom góle Skaličanov nemal čisté svedomie zase brankár Malec, ktorý nedostatočne vykryl priestor pri pravej žrdi a pustil za svoj chrbát Šebestovu prízemnú strelu z hranice šestnástky. Na rozdiel triedy zvýšil Haša, ktorý si urobil priestor jednoduchou kľučkou na Kicu a vybiehajúceho Maleca preloboval. Kardinálnu hrúbku však Kica urobil v úplnom závere, keď odrazenú leptu nechtiac priťukol priamo na biely bod a nabiehajúci Jakubek upravil na konečných 4:0 pre Záhorákov.

Druhý gól ide na vrub Maleca. (Snímka: FK Poprad)

„Je to pre nás veľké sklamanie. V prvom polčase to z našej strany nebol zlý výkon, hral sa vyrovnaný zápas, domáci boli bez väčšej šance. O súboji rozhodol prvý inkasovaný gól. Nepresadili sme sa v útočnej fáze. Nevytvorili sme si šance a naopak, vzadu sme urobili opäť veľa chýb. V každom zápase sa riešia nejaké zmeny v zostave. Ešte sme nenašli tú ideálnu jedenástku, ktorá by to ťahala herne i výsledkovo,“ vyjadril sa pre fkpoprad.sk tréner hostí Marek Petruš. Jeho zverenci sú po štyroch kolách II. ligy až na 12. mieste, čo jedného z adeptov na postup určite nemôže tešiť. Podtatranci potrebujú nutne zbierať body, aby sa dostali do kontaktu s najlepšími. Ďalšiu príležitosť napraviť si reputáciu budú mať v sobotu doma proti Lipanom.

Michal KLEIN