Futbalisti si body so žilinskou rezervou rozdelili

Popradčania chceli v nedeľu pod Dubňom nadviazať na dve domáce víťazstvá.

II. ligu hráva aj Viktor Pečovský (vľavo). (Snímky: FK Poprad)

Na B-tím MŠK Žilina nemali zverenci Mareka Petruša príjemné spomienky, pretože v poslednom kole uplynulej sezóny odtiaľ odchádzali s výpraskom 5:0. Teraz teda mali mužstvu, za ktoré nastupuje aj bývalý reprezentant Viktor Pečovský, čo oplácať. Do brány hostí sa postavil tretíkrát za sebou Adrián Knurovský a žiaden zo zraneného kvarteta Kukoľ, Medak, Gallovič, Grešák ešte stále nebol k dispozícii.

Tempo v prvom polčase diktovali Podtatranci a keby Holiš z otočky vystrelil prudšie, mohli ísť aj rýchlo do vedenia. Dobrej kombinačnej hre chýbala efektivita v zakončení, pretože za Petráša neprešli ani pokusy Pajera, Streňa či priamy kop Šestáka. Zo žilinskej strany zaujala iba šanca Arménca Bichakhchyana, no Knurovský hrozbu odvrátil. Po prestávke sa obraz hry diametrálne zmenil a Popradčania sa nedostali ani z vlastnej polovice. Gruzínec Tevadze síce šikovným lobom nachytal Knurovského, ale lopta medzi tri žrde nezapadla. Potom však z pravej strany prišiel do pokutového územia prízemný center striedajúceho Matúša Rusnáka, ktorý našiel Bichakhchyana a keďže popradskí obrancovia boli priďaleko, Žilina sa ujala vedenia. Neskôr si však v šestnástke vo vzdušnom súboji so Streňom nedovolene počínal Majdan a potrestaný bol dvojnásobne – žltou kartou i nekompromisne premenou penaltou Šestáka. Čoskoro sa Majdan už porúčal z ihriska, keď lakťom zasiahol opäť Streňa, dostal ďalšiu žltú a automaticky aj červenú kartu. Popradčania však presilovku nevyužili a so žilinskou rezervou remizovali 1:1.

„V prvom polčase sme predvádzali výborný herný výkon. Boli sme aktívnejší, viac nebezpečnejší. Škoda tých situácií, mohli sme ísť do vedenia. Nedali sme gól v tom najväčšom tlaku, ktorý sme mali. Prvých dvadsať minút druhého polčasu boli domáci aktívnejší. Nepúšťali sme ich však do vyložených gólových situácií. Hoci sme inkasovali ako prví, silou vôle a kvalitou kádra sme dospeli k vyrovnaniu. Prvý polčas sme boli aktívnejší my, druhý domáci, takže asi zaslúžená remíza,“ hodnotil pre fkpoprad.sk tréner hostí Marek Petruš. Jeho zverencov teraz čaká tzv. anglický týždeň, pretože už v stredu hrajú Slovnaft Cup v Spišskom Podhradí a v sobotnom 8. kole II. ligy doma privítajú Komárno.