„Kamzíci“ zdolali „vlkov“ i nezdolaných „oceliarov“

Hokejisti odohrali minulý týždeň tri duely, v ktorých získali šesť bodov.

Prvé dva štarty v Tipsport Lige má za sebou český brankár Tomáš Vošvrda, ktorý v oboch pomohol tímu k víťazstvám. (Snímka: mik)

V utorok Podtatranci cestovali pod Zobor, kde sa okrem bodov do Tipsport Ligy bojovalo zároveň aj v rámci Višegrád Cup-u. Popradu stále chýbali Bondra s Kundrikom a hostia začali veľmi zle. Krásna kombinačná akcia Nitranov po osi Lantoši – Slovák – Blackwater hneď skončila gólom. Gračnar kapituloval po druhý raz, keď Blackwater našiel spoza brány vo výbornej pozícii Lantošiho, ktorý namieril presne medzi betóny Slovinca. Tréner „kamzíkov“ Roman Stantien si vyžiadal oddychový čas a na zníženie sa dlho nečakalo. Šimboch cez hradbu tiel pred ním nič nevidel, takže Ťavodovi stačilo len trafiť bránu. V druhej tretine však počas presilovej hry „corgoňov“ opäť slávila úspech kombinácia ich elitnej formácie. Lantoši posunul na Slováka, ktorý šikovne naslepo našiel v jazde Blackwatera. Vzápätí mohla prísť popradská odpoveď, ale Šimbochovi pomohla žŕdka. Popradčanom v ofenzíve opäť chýbala kreativita či moment prekvapenia a nevedeli sa presadiť. Pri vylúčení Ťavodu navyše prišiel gólový trest, keď McCormack využil zakrytý výhľad Gračnara a od modrej uzavrel skóre na 4:1.

„Kamzíci“ doma zdolali Žilinu. (Snímka: mik)

Bjalončíkových 2+2

Nasledujúce kolo bolo na programe už v piatok, keď „kamzíci“ privítali Žilinu. Najvýraznejšou zmenou v zostave bol premiérový štart českého brankára Vošvrdu v Tipsport Lige. Z prvého gólu sa tešili domáci, keď sa Abdul predral z rohu až k bránkovisku a posunul na Bjalončíka, ktorý nemal problém presne zakončiť. Vzápätí však vyrovnal Jankovič, ktorý len od mantinelu nahadzoval na bránu a puk prešiel Vošvrdovi pomedzi betóny. Z úniku sa presadil aj Jenčík, ale tesne pred koncom tretiny Matúš Paločko šikovne prihral spoza brány Bjalončíkovi, ktorý opäť prekonal Horčičku. Žilinského gólmana v druhej časti vyhnali na striedačku presne umiestnené strely z medzikružia v podaní Václava i Bjalončíka. „Kamzíci“ boli v ofenzíve pri chuti a v presilovke sa konečne strelecky chytil aj Patrik Svitana. Na jeho delovku z pravej strany nemal Mikoláš nárok. „Vlci“ ešte dokázali znížiť, keď Lukáš Hvila nabil Pieglovi a z dorážky skóroval Beránek. Zverenci Pavla Paukovčeka sa takmer dotiahli aj na jeden gól, no podľa verdiktu videorozhodcu, Vošvrda stihol vyraziť puk lapačkou ešte spred bránkovej čiary. Hostia sa tak či tak pokúsili o power-play, ale na radosť tisícky divákov Svitana spečatil triumf Popradu na 6:3. „V prvej tretine to bolo vyrovnané, no potom sme to otočili v náš prospech. Dali sme pár gólov, čo bolo základným kameňom víťazstva. Oni sú spolu len krátko a my máme viac natrénované. Pre mňa to bol jeden z top zápasov. Som rád, že som získal štyri body, ale zásluha na nich patrí aj spoluhráčom z päťky,“ vyjadril sa Peter Bjalončík.

Mužom zápasu so Žilinou bol Peter Bjalončík, ktorý strelil dva góly a na dva prihral. (Snímka: mik)

Jeden gól môže stačiť

V Košiciach sa v nedeľu hralo prvé východniarske derby v sezóne. Podtatranci sa však okrem Bondru s Kundrikom museli zaobísť aj bez kapitána Štefana Fabiana, ktorý proti Žiline utrpel ľahšie zranenie. „Oceliari“, ktorí dovtedy neokúsili trpkosť porážky, mali síce v prvom dejstve hernú prevahu, ale gólom viac zaváňali šance „kamzíkov“. Osamotený Mlynarovič z medzikružia však trafil len Habala a Salija žŕdku jeho brány. V prostrednej tretine sa hra viac vyrovnala a Popradčania mali pasáž, keď domácich poriadne zatlačili, no dve tutovky vtedy zahodil Zagrapan. Následne však preukázal svoju dravosť v útočnom pásme Paločko, Dudášovi zobral puk z hokejky a spoza brány nabil Svitanovi, ktorý otvoril skóre. Košice inkasovanie nakoplo a opäť začali výborne chytajúcemu Vošvrdovi zatápať. V rozlete ich mohol a mal zastaviť Heizer v presilovke, ale parádnu prihrávku Saliju k odkrytej bráne trestuhodne zahodil. Niečo podobné platí aj o Koyšovi, ktorý po prihrávke od Mlynaroviča mohol zakončovať z prvej, no zvolil ešte blafák, po ktorom však puk za Habala neprepasíroval. Zápas v podstate uzavrel začiatok power-play „oceliarov“, keďže tutovku Bropheyho zlikvidoval Vošvrda a popradský góloman si poradil aj s následnými dorážkami Haščáka i Nagya. Podtatranci tak v Košiciach triumfovali futbalovo 0:1.

Michal KLEIN