Krátke správy zo športu 35. týždeň

Dvaja reprezentanti skončili

Z Mníchova prišla nečakaná správa, že odchovanec Svitu Anton Gavel ukončil v 33 rokoch profesionálnu kariéru. Popradčana štyrikrát vyhlásili za najlepšieho slovenského basketbalistu, päťkrát vyhral Bundesligu, reprezentoval Slovensko i Nemecko. Prekvapivý je aj koniec kariéry mužskej slovenskej jednotky v behu na lyžiach Petra Mlynára, ktorý nebol spokojný s vedením SLA a prerozdeľovaním financií. Okrem 30-ročného Gerlachovčana končia aj Segeč so Šulekom, ktorí tvorili gro reprezentácie.

Domáci titul Rekenei neobhájil

Pri Aréne Poprad sa v sobotu konal 8. ročník súťaže Tatranský silák. Podujatia sa zúčastnilo desať strongmenov zo Slovenska, ČR, Poľska a Ukrajiny. Museli zdvihnúť čo najťažšiu železnú kládu nad hlavu, pritiahnuť k sebe štyri autá, štyrikrát otočiť poltonovú pneumatiku, naložiť ťažkú guľu na ešte ťažšie sane, ktoré ťahali 10 m, prenášali bremeno so živou váhou a priťahovali autobus s deťmi. Zvíťazil Poliak Rafał Kobylarz pred Čechom Pavlom Zadražilom a tretí bol Volodymyr Cifra z Ukrajiny.

Vikartovce ovládli Gemerčania

Nedeľa patrila predposlednému 17. kolu PHL, ktorá mala na programe 10. ročník súťaže O pohár starostu obce Vikartovce. Prišli aj dobrovoľní hasiči z Kružna, ktorí ovládli súťaž mužov. Druhá bola Šuňava a tretia Sp. Teplica. Medzi ženami triumfovalo Sp. Bystré pred L. Tepličkou a Kružnom. Súperili aj veteráni, kde zvíťazili Šuňavčania, druhí skončili Batizovčania a tretí Vikartovčania. Premožiteľov nenašli dorastenci ani dorastenky z Gánoviec. PHL sa uzavrie v nedeľu v Gerlachove.

Hrad obehol najrýchlejšie Keňan Rop

V nedeľu sa konal aj 35. ročník pretekov 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu, kam prišli aj bežci z Kene. Hlavnú trať na 22,8 km ovládol Abel Kibet Rop za 1.11:44 h pred krajanom Isaacom Kimutai Ngenom a Ukrajincom Anatoliy Malyym. Keňanka Susan Wacheke Muthoni vyhrala medzi ženami, druhá bola Erika Ondrijová z Vyšnej Šebastovej a Krompašanka Denisa Martonová tretia. Bežala sa aj polovičná trať na 10,8 km, kde zvíťazil za 50:51 min Miloš Hric z Krnej a Ukrajinka Nataliia Malaia.

Iný Tatranský pohár patrí Andrássymu

Týždeň pred tradičným hokejovým Tatranským pohárom sa v herni Citybowling Poprad konal aj jubilejný 10. ročník Letného Tatranského pohára v bowlingu. Okrem Slovákov a Čechov sa medzi deväťdesiatkou hráčov predstavila aj Thajka. Od kvalifikácie dominoval Jan Tříska, ktorý ovládol štvrťfinále aj semifinále a čakal na súpera do posledného finálového kroku. Tam sa prebojoval domáci Lukáš Andrássy, ktorý nakoniec aj zvíťazil. Tretie miesto obsadil Ľuboslav Jurínyi.