Krátke správy zo športu 36. týždeň

Boris Oravec potvrdil svoju všestrannosť

Počas prvého septembrového víkendu sa v Kežmarku konal 3. ročník súťaže inšpirovanej crossfitom Reds Crew Trainings Challenge. Muži sa museli popasovať so šiestimi disciplínami a následným finále, kde sa chodilo aj po rukách. Organizátori do súťaže zapojili aj lesný beh, vzpieranie, gymnastiku či plávanie. Celý stupeň víťazov obsadili Kežmarčania. Známy hokejbalista Boris Oravec zvíťazil pred Vitalijom Demjanovičom a Ľubomírom Kuligom. Medzi ženami triumfovala Denisa Olejárová zo Svitu.

Kežmarok odštartoval sezónu porážkou

Hokejbalisti s novým názvom MŠK Auto Style Kežmarok v sobotu v Považskej Bystrici vstúpili do nového extraligového ročníka. Gólovo sa však z Podtatrancov nepresadil nikto, takže vďaka zásahom Šamaja s Bujdákom zvíťazili domáci 2:0. „Neboli sme disciplinovaní. V posledných ôsmich minútach prvej tretiny sme hrali v oslabení a aj dvakrát piati proti trom. Považská to využila, keď dala dva góly. My sme sa potom snažili, no nedokázali sme sa presadiť,“ hodnotil staronový tréner MŠK Filip Roháčik.

Liptovskú Tepličku ovládol beh

Premiérový ročník Behu SNP sa uskutočnil taktiež uplynulú sobotu. Na polmaratóne (21 km) triumfovali Popradčan Roman Švarc za 1.40 h a pôvodom Sviťanka Soňa Palovičová (rod. Vnenčáková) za 2.06 h. Prvenstvo na 10 km patrí Popradčanovi Jozefovi Dubašákovi a Martina Františková z BehámSrdcom.sk bola najrýchlejšou ženou. Potom bol v amfiteátri 4. ročník Behu po schodoch do neba. Vyraďovačku na 300 m vyhrali domáci Liptovskotepličania Martin Mísál a Mária Jurčíková.

Dubašákov hetrik v Gánovciach

V sobotu sa konal aj 4. ročník bežeckých pretekov Ganrun, kam stihol doraziť Jozef Dubašák a za 28:30 min tretíkrát za sebou zvíťazil na hlavnej 7,7 km dlhej trati. Druhý skončil Harichovčan Vladimír Majerčák a tretí Tomáš Kamas zo Sp. Novej Vsi. Časom 34:34 min konkurentky deklasovala Krompašanka Denisa Martonová. Druhú priečku obsadila Spišiačka Monika Tkáčová a tretiu Ľudmila Rotová zo Štrby. Bežal sa aj Beh zdravia na 3 km, kde vyhrali Milan Marton z Hôrky a Popradčanka Monika Ivanová.

Kačmarčík na Jánošíkovi skončil druhý

V Tatrách sa 1. septembra konal beh na 110 km s prevýšením 4 800 m. Pretekári štartovali na Štrbskom Plese, využívali Tatranskú magistrálu, prešli aj cez poľský hrebeň, Skalnaté či Zelené pleso a cez Ždiar sa dostali až k priehrade v poľskej Niedzici. Časom 14.28 h suverénne triumfoval domáci Robert Faron a po hodine a pol sa v cieli napriek žalúdočným problémom ukázal celkovo druhý Tomáš Kačmarčík zo Svitu. Poľka Kinga Kwiatkowska bola za 16.24 h najrýchlejšou ženou.