Krátke správy zo športu 38. týždeň

Majster nedal Starej Ľubovni šancu

V sobotu odštartovala Edymax extraliga mužov. Mladí volejbalisti zo Starej Ľubovne v pozícii outsidera privítali majstrovskú Prievidzu, ktorá ich sfúkla 0:3. „Nemali sme čo stratiť. Zverencov som nabádal, aby sa nebáli a hrali odvážne, môže im to dať veľa skúseností. Káder máme zostavený takmer výlučne z odchovancov. Prievidza má štyroch reprezentantov, ale v treťom sete, keď vymenili týchto hráčov, dala sa s nimi hrať rovnocenná partia,“ hodnotil pre svf.sk trenér Staroľubovňanov Ján Senko.

V Kežmarku sa behalo aj v noci

V piatok večer sa uzavrel 2. ročník bežeckej série Kežmarok Running Tour na 3. ročníku 4,2-kilometrového Nočného Kežmarku. Za 14:34 min zvíťazil Popradčan Štefan Bachratý pred Prešovčanom Oliverom Ringerom a Jaroslavom Lavrikom zo Sp. Štiavnika. Najrýchlejšou ženou bola Lucia Čubanová, druhá bola Gánovčanka Renáta Grešová a tretia Iveta Urbanová z Košíc. Nordic walking vyhrali Prešovčan Jozef Šoltés a Jana Kovárová zo Štrby. Súčasťou bol aj beh juniorov na 1,4 km či pátračská hra dvojíc.

Úspešný vstup karatistov do sezóny

Na 7. ročníku Zagreb Karate Cup-u v Chorvátsku sa predstavila širšia reprezentácia 10 až 13-ročných, s ktorou šla dvojica dievčat z popradského Shihanu. Veronika Jalowiczorová dominovala medzi staršími žiačkami do 44 kg i kadetkami do 50 kg a Barbora Glatzová ovládla kumite starších žiačok do 32 kg. Následne sa konal turnaj Budapest Open, kde Podtatranci pozbierali sedem medailí (4-2-1). Opierali sa najmä o sestry Lindu a Lauru Klempové, ktoré mali aj vzájomný finálový zápas v kumite 6 až 7-ročných dievčat.

V Tepličke bojovali železní hasiči

Dobrovoľní hasiči nezaháľajú ani po skončení PHL. V nedeľu sa totiž v Liptovskej Tepličke uskutočnil 3. ročník súťaže jednotlivcov TFA Železný hasič. Medzi mužmi do 35 rokov zvíťazil Šuňavčan Lukáš Fridman a prvenstvo nad 35 ostáva doma vďaka Petrovi Gécimu. Pribudla aj veteránska kategória nad 50 rokov, kde sa tešil domáci Stanislav Ovsiak. Češka Kateřina Klekarová vyhrala medzi ženami do 35 rokov a najlepšou nad 35 rokov bola domáca Daniela Pitoňáková. Dorast ovládli A. Kšenzulák a M. Vaculíková.

Tamara Potocká je vo forme

Ako prvá Popradčanka sa v zimnej plaveckej sezóne predstavila uprostred septembra Tamara Potocká. V rámci prípravy na Olympijské hry mládeže absolvovala 2. kolo Svetového pohára v katarskej Dohe. Z piatich štartov sa trikrát dostala do finále. Navyše si vytvorila aj štyri nové osobné rekordy, ktoré sú zároveň klubovými rekordmi KP Aquacity Poprad. Jej čas 2:19,89 min na 200 m polohové preteky je zároveň vylepšením jej vlastného slovenského juniorského rekordu.