Prvé víťazstvo futbalistov na pôde súpera

Ak si chceli Popradčania udržať kontakt s čelom druholigovej tabuľky, museli po minulotýždňovej domácej prehre s Komárnom v sobotnom zápase 9. kola II. ligy so Šamorínom bodovať naplno. Ak by sa im to podarilo, bola by to ich prvá výhra v tejto sezóne na ihrisku súpera.

Podtatranci sfúkli Šamorín štvorgólovým rozdielom. (Snímka: FK Poprad)

Stretnutie začali lepšie domáci, ktorým patrila prvá polovica prvého polčasu. Prevahu na trávniku však zverenci trénera Alagiča nedokázali pretaviť do gólového efektu. V 32. minúte mal ich najväčšiu šancu Sabler, ktorý však zblízka prestrelil. O tri minúty na to podnikli bielo-modrí orli prvú vážnejšiu akciu na domácu bránu, ktorá sa skončila gólom Šestáka. Domáci sa ešte nestihli otriasť z inkasovaného gólu a v 39. minúte už prehrávali 0:2, keď sa z ostrého uhla presadil Jančo. Za tohto stavu odchádzali súperi aj do šatní. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia. V 55. minúte po ruke jedného z domácich hráčov v šestnástke si loptu na biely bod postavil Stanislav Šesták a nemýlil sa. Poprad zvýšil vedenie v zápase už na rozdiel triedy. Domáci sa ešte pokúšali niečo urobiť so zápasom, ale o víťazovi už bolo prakticky rozhodnuté. V 80. minúte ešte prikrášlil triumf FK Poprad na konečných 0:4 striedajúci Maťaš. „Zámer bol podobný ako v Žiline, zo zodpovednej defenzívy sme chceli vyrážať do rýchlych protiútokov. Dnes sme vyťažili z minima maximum. Prvých 20 minút boli domáci dominantnejší na lopte, ale zodpovedný výkon v defenzíve nás predurčil k víťazstvu,“ povedal po zápase pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš.