Schválili brožúru, na zastupiteľstve vystúpil aj Milan Mazurek

Vo štvrtok minulého týždňa poslanci mestského zastupiteľstva v Kežmarku hovorili aj o informačnej brožúre mesta.

Zľava: viceprimátor Miroslav Perignáth, primátor Ján Ferenčák a prednosta MsÚ Karol Gurka. Snímka: Andrea Jurčáková

Ako sme avizovali už v minulom vydaní Podtatranských novín, ide o súbor ročeniek za roky 2015 až 2018 s informáciami o najvýznamnejších investičných a neinvestičných aktivitách mesta Kežmarok za uvedené obdobie. Brožúru by malo mesto zdarma distribuovať do každej kežmarskej domácnosti. Rozpočet by mala stáť šesťtisíc eur vrátane grafického návrhu.

Termín brožúry je nejasný

V diskusii sa poslanec Matúš Polák pýtal, kedy má plánovaná brožúra vyjsť. Ak by to malo byť do komunálnych volieb v novembri tohto roku, považoval by to za predvolebnú kampaň primátora Jána Ferenčáka. „Nevadí mi vydanie takejto brožúry po roku 2018. Mám obavu, že táto brožúra vyjde tesne pred voľbami. Mohlo by to dehonestovať súťaž v neprospech kandidátov, ktorí nie sú v zastupiteľstve. Ak nevieme termín, ja som proti,“ vyjadril sa počas diskusie Matúš Polák. Ján Ferenčák povedal, že termín vydania brožúry nie je jasný, záleží, ako stihnú pripraviť materiály. Razantne odmieta aj reči o jeho predvolebnej kampani. „ Človek by sa mal chváliť prácou a nie rečami. Každý rok uverejňujeme mapu investícií. To nie je len moja práca, je to práca všetkých. Je to práca nie primátora, ale aj poslancov,“ kontroval Ján Ferenčák.  Vydanie brožúry poslanci schválili.

Poslanec Mazurek hovoril o diskriminácii

Počas interpelácií na mestskom zastupiteľstvo vystúpil aj poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za Ľudovú stranu naše Slovensko Milan Mazurek. Žiadal o odvolanie riaditeľky Základnej školy Dr. Daniela Fischera v Kežmarku Ivety Slovíkovej, ktorá podľa Mazureka porušila ústavu, „pretože údajne nariadila, že ani sympatizanti politickej strany, s ktorou ona nesúhlasí, nemôžu vplývať na výchovu detí,“ uviedol Mazurek. Hovoril o Milanovi Glevaňákovi, ktorý trénoval deti a mládež hokejbalového MŠK Kežmarok. Podľa jeho slov ide o diskrimináciu patriacu do Sovietskeho zväzu či Politbyra. Na riaditeľku plánuje podať trestné oznámenie. Podľa súčasného štatutára hokejbalového klubu Valentína Kopčíka nemá klub s riaditeľstvom školy žiaden problém. Video, o ktorom Milan Mazurek hovoril, bolo podľa Kopčíka navyše zostrihané.

Za svoje práva sa  „bili“ záhradkári z Pradiarne. Tí si totiž chcú na svoje pozemky priviesť elektrinu a postaviť chatky. Zastupiteľstvo ich petíciu na jar prijalo, záhradkárom však neostáva iné, ako čakať na zmenu územného plánu.

Poslanci mestského zastupiteľstva rokovali aj na túto tému:

Kežmarskí školáci budú mať „telesnú“ aj na ľade

(jat)